... Láska, svoboda, radost a tvořivost ...

Září 2013

Svatováclavská pouť ve Výsluní

30. září 2013 v 19:54 | Vlasta Fišrová |  Oblíbená místa
Ráda jezdím na Svatováclavskou pouť do krušnohorského města Výsluní, má to tu svůj specifický půvab... když sedím na vyhřátých schodech za kostelem a dívám se do krajiny (jsem tu na pěkném kopci), tak jsem prostě šťastná... a když mě můj manžel vyfotografuje, tak se můžu o tu spokojenost podělit. Žiji velmi zajímavý život, nedá se to vše popsat, co prožiji v průběhu dne. A v noci ve snech... je tu mnoho prostoru pro nejrůznější dění, říká se tomu fantazie, já ale mám za to, že mnohé je skutečné... skutečnější než se nám může jen zdát. :-)


Nastává čas sběru plodů

29. září 2013 v 7:16 | Vlasta Fišrová |  O mně
Tolik plodů dozrává... a tak jsem jela do rodiště mého táty nasbírat jablky, hrušky, švestky... a dostat ze země brambory, které vloni nasázel Filip, manžel mé sestry. Staráme se tak společně o dědictví našich předků na Vysočině. Kromě dobré úrody mě potěšilo i to, že "má" půda - úředně zvaná pastviny a orná - je nájemcem řádně posekána. Jetel v zimě dostanou krávy, které mléko dávají... a život tak pokračuje. I v téhle civilizaci, která některými projevy směřuje k zániku, naštěstí to zdravé tu stále je přítomno a lidi pracují, jak kdo zná a umí. Ráda jsem toho součástí. Fotografie.


Kalek jednu pozdně letní neděli

2. září 2013 v 4:41 | Vlasta Fišrová
Je tu božský klid. Čas jako by ani nebyl...


Hovory se slunečnicemi

2. září 2013 v 4:36 | Vlasta Fišrová

Cestou do mého zaměstnání míjím pole se slunečnicemi, a tak jsme tudy jednou jeli s předstihem a autem, abychom se zastavili a potěšili těmi nádhernými díly přírody...

Císařský den v Kadani

2. září 2013 v 4:16 | Vlasta Fišrová |  Oblíbená místa
Tradiční akce, která připomíná dva příjezdy císaře Karla IV. a jeho manželky Elišky do Kadaně, se mi moc líbila. Sluníčko, spousta dobře naladěných lidí, hojnost dobré krmě, hudby, tance... a také zvířata, mládě tygra v parku, koně, draví ptáci... sice v režii jejich chovatelů, ale takový už je současný svět. Alespoň tak. Celá série je tady.