... Láska, svoboda, radost a tvořivost ...

Červenec 2013

Léčitelství - dar od Boha

28. července 2013 v 20:15 | Vlasta Fišrová |  O mně
Jsou mezi námi jedinci, který je dáno konati neobvyklé ... Život každého opravdového léčitele je cestou náročnou a zároveň nádhernou, jak popisuje pan František Jung. Tedy on nadiktoval pro záznam, věnuje se hlavně praxi. Ač jej osobně neznám, tak mi moho dal. A těm, kteří jsou připraveni, dávám dále... zde je životní příběh Františkův.
Také jsem našla podnětné povídání o lidovém léčitelství jako takovém, postupech, které můžeme užívat my všichni. Jsou to hlavně přírodní postupy. Vždyť jsme součástí přírody, takže by to mělo být zcela přirozené... o důležitosti vody už bylo řečeno mnohé, a jistě neuškodí připomenout.


Dary přírody i lidského umu v Kalku

22. července 2013 v 19:06 | Vlasta Fišrová
Letošní léto patří objevování krás krušnohorské obce Kalek, která mě pokaždé něčím přivítá... osobitou architekturou, lučními květy, které už jinde jen tak neuvidíte, tichem a klidem... genius loci této oblasti, která nám byla propůjčena k žití... mnohé zde obnovili a udržují chalupáři, mezi něž patří i mí rodiče. Díky, že se snažili udržet dům, který už hodně pamatuje. Stojím na kopci, dívám se do sousední - už německé části Krušných hor a pak ke kostelíku na české straně, a jsem tomu ráda, že tu můžeme být. Tady najdete některé z těch pohledů.Kášterecké hudební prameny

6. července 2013 v 21:32 | Vlasta Fišrová |  Inspirující texty a hudba
Úvodní koncert letošního ročníku Krušnohorských hudebních pramenů se nesl ve znamení hudby klasické, rockové a etnické zároveň, projekt Vivaldianno byl silným zážitkem. Své dojmy jsem zaznamenala i obrazem, procházela jsem se také u vody, jak je mým zvykem, klášterecký zámecký park a řeka Ohře u Miřetic přináší spoustu klidu a uvolnění... tady je celá série fotografií.