... Láska, svoboda, radost a tvořivost ...

Květen 2012

Krajkosloví

31. května 2012 v 8:34 | Vlasta Fišrová |  Fotoobrazy
Z drobných kvítků na louce se dá vytvořit obraz, který připomíná krajku... takto jsem to tedy utkala... s pomocí krasohledu


Den plný květin

30. května 2012 v 20:36 | Vlasta Fišrová |  O mně
Při dnešní procházce jsem obdivovala a i si přivoněla hned k několika rozkvetlým keřům a květinám u cesty... zkrášlují náš svět, ta jemnost, barvy a krása nás rozněžňují... jsou ženského rodu, květiny.Živé obrazy

29. května 2012 v 9:31 | Vlasta Fišrová |  Olejomalby
Dnes jsem si opět uvědomila, jak může být malba živá... obrazy, které jsem malovala v dobrém rozpoložení a napojení se na vyšší sféry, prostě vyzařují... a někdy i "mluví"... to se mi stalo včera, chtěla jsem zveřejnit jeden obraz, že by se mohl najít zájemce, a najednou mi do oka "padl" úplně jiný, vytvořený před několika lety... a tak jsem zveřejnila ten právě "mluvící" a vida, pár minut po zveřejnění se ozvala žena, které je ten motiv velmi blízký a hned jsme se i domluvili i na jeho předání... mám velkou radost, že TO takto funguje, protože teď mám i dost prostoru (časového) pro tvorbu dalších obrazů a naplňuje mě to tak dobrým pocitem ze života... tady je jeden z obrazů, který dodával tvořivou energii u mě v kanceláři (pracovala jsem na úseku životního prostředí chomutovského magistrátu), a odsud si jej odnesla jedna má známá... díky reprodukci se můžeme "dobít" i takto, funguje TO i prostřednictvím fotografie a PC obrazovky... říkám TO, protože si nejsem jistá názvoslovím, no však na to jednou přijdu :-)Obraz pro Chebské dvorky

28. května 2012 v 10:15 | Vlasta Fišrová |  Olejomalby
Potěšilo mě pozvání na festival Chebské dvorky, je to velká akce, multižánrová, vystavím tu fotografie i několik obrazů... a jeden z nich jsem namalovala speciálně pro tuto příležitost, protože se vystavuje na starých zdech, u hradeb, tak aby se to rozzářilo... mé místo je spolu s dalšími autory na dvorku č. 20, navazuje na Růžový kopeček. Více o akci ve dnech 7.-9.6. najdete tady.


Radost se rozvíjí...

25. května 2012 v 10:06 | Vlasta Fišrová |  O mně
Má radost ze setkání Gošárníků se nyní ještě rozšiřuje, když si prohlížím fotografie z našeho setkání, a video z celého průběhu. Přijela jsem na tuto akci až druhý den, v poledne, kdy se křtila knížka od životě Panny Marie... a teď se dozvídám podrobnosti, a jsem tak krásně naladěná... jak se mi vše propojuje, informace, které mi přicházejí, s těmi, co tu zaznívají... děkuji vřele i za povzbuzení, která jsem právě potřebovala... trošku jsem si v předchozím článku stýskala, ale to už je za mnou, prostě to chce trpělivost a vytrvalost... víru mám, dokonce i někdy říkám, že vím... takže vše je dobré... děkuji. Usmívající se


Energetické obrazy i pro Vás...

25. května 2012 v 7:56 | Vlasta Fišrová
Měla jsem teď na výstavě jednu vnímavou ženu, která pociťovala tolik dobrého z mých obrazů... a mě trochu mrzí, že zájemci o koupi momentálně nejsou, přitom ty obrazy dovedou předávat tolik ... nejspíš tomu neumím dělat náležitě reklamu. Jak nemusím ono vnucování nejrůznějších produktů, kterého je teď plno... prostě autor (výtvarník) je málokdy i dobrým obchodníkem. Zkusím tedy oslovit lidi, aby si "našli čas" a přišli... je to mnohdy smutné, jak jsou lidé tak zapojení do vydělávání peněz, že volného času málo... a přitom kdybychom třeba žili skromněji, to bychom se mohli věnovat více i všemu tomu radostnému, co je tu pro nás všechny k dispozici... osobně teď mám hodně prostoru, tedy onoho "času", neb jsem skončila v zaměstnání a zkouším se uplatnit právě na tomto poli, které tu představuji již několik let a to je fotografování a malování... má výstava v čajovně Zen v Jirkově potrvá do konce května, otevřeno je denně od 16 hodin až do 22, a případné zájemce ráda výstavou provedu. Můžeme i "jen" popovídat o životě... moje e-mailová adresa je: vlasta.fisrova@seznam.cz, ozvat se mi můžete také na telefon: 739 072 378.
Tady je jeden z vystavených obrazů :


A takto maluje příroda

23. května 2012 v 9:36 | Vlasta Fišrová
Tento snímek se mi podařilo vyfotografovat v obci Korouhev, brzy ještě přidám několik snímků do této galerie.

Malování v trávě

23. května 2012 v 9:12 | Vlasta Fišrová |  O mně
V rodné obci mého táty - Korouhvi u Poličky - ráda nyní pracuji s půdou či barvami, a též na obnově - tu tedy bude mít na starosti hlavně má sestra, dostaly jsme důvěru od našich předků, s láskou na ně vzpomínám - na babičku Josefu, tetu Vlastu, pratetu Hedviku... dědu Karla už nepamatuji osobně, jen pročítám zápisky jím psané, byl to skvělý člověk... děkuji všem.Našla jsem na gošárně

22. května 2012 v 21:10 | Vlasta Fišrová

Saint-Exupéry: Modlitba

Neprosím o zázrak, Pane, ale o sílu pro všední život. Nauč mě umění malých kroků. Učiň mne hledajícím a nalézajícím, učiň mne sebejistým v pravý čas. Obdař mne jemnocitem, abych dokázal odlišit prvořadé od druhořadého. Prosím o disciplínu, abych jen tak neproklouzl životem a rozdělil si rozumně své dny, abych neprospal záblesky světla a vrcholy a abych si aspoň tu a tam našel čas na umělecký zážitek. Dovol mi přesvědčit se o tom, že snít o minulosti či budoucnosti mi nepomůže. Pomoz mi co nejlépe zvládnout to, co je nejbližší, pomoz mi pokládat právě prožívanou hodinu za nejdůležitější.
Ochraň mě před naivní vírou, že v životě musí jít všechno hladce.
Daruj mi střízlivé poznání, že těžkosti, porážky, neúspěchy a zklamání jsou přirozenou součástí života, že díky jim rosteme a dozráváme.
Připomínej mi, že srdce se často staví proti rozumu. Pošli mi v pravou chvíli někoho, kdo má odvahu říci mi pravdu s láskou. Chléb každodenní dej mi pro tělo i duši, projev Tvé lásky, přátelské echo, a aspoň tu a tam náznak, že budu užitečný.
Vím, že mnoho problémů se řeší neděláním: dej, abych dokázal čekat. Ať vždycky nechám Tebe i ostatní dohovořit. To nejdůležitější si člověk neříká sám, to nejdůležitější mu bývá řečeno.
Ty víš, jak velmi potřebujeme přátelství. Dej, abych dorostl této nejkrásnější, nejtěžší, nejriskantnější a nejněžnější záležitosti života. Vnukni mi pravou chvíli a pravé místo, kde mohu zanechat balíček dobra, slovy či beze slov.
Chraň mne před strachem, že bych mohl promarnit svůj život. Nedávej mi to, co si přeji, ale to, co potřebuji.
Nauč mne umění malých kroků.

Antoine de Saint-Exupéry
A Prayer

Převzato odtud :

Vysočina krásná...

22. května 2012 v 20:13 | Vlasta Fišrová |  Oblíbená místa
Několik dní na Vysočině, v obci Korouhev u Poličky, mi přineslo klid... a nádheru rozkvetlých luk, spousta jetele, šťovíku, pampelišek... i kopretiny, a kvetou jahody, odkvétají jablůňky... i jemná kvítka slziček Panny Marie... a k tomu hřejivá opuka starého domu, oprýskané okenice, léta stejná vůně v síni... a seno na půdě... mám to tu moc ráda. Lidé jsou milí a ovečky a krávy se pokojně pasou... :-)
Setkání gošárníků v Chotěboři

22. května 2012 v 16:09 | Vlasta Fišrová |  O mně
Velmi krásné zážitky jsem si přivezla ze setkání Gošárníků (příznivců youtube kanálů Igora Chauna) v Chotěboři v areálu Geofondu. Odehrálo se zde společné sdílení milých lidí spolu s krásnou přírodou - údolím řeky Doubravky ... přináším jednu z momentek, kdy jsme se nasmáli situaci, kterou snad ani neprozradím... :-) Vše uvidíme na youtube, až Igor zpracuje (filmy sestříhá), točili zde tedy i mladí kolegové z FAMU, a právě při tomto natáčení vznikla následující momentka... silným zážitkem pro mě byla písen Maria, kterou na prosbu Igora zazpívala Ladislava "Písnička" Svobodová... odkaz na jednu její skladbu a více o aktivitách občanského sdružení Goscha se dozvíte tady.
Skvělá byla i vystoupení jednotlivých účastníků, kteří promluvili veřejně o své duchovní cestě, o osobním setkání s Absolutnem... tohle miluju, když sdílíme své autentické prožitky...
S úctou a vědomím zodpovědnosti jsem zde přijala pozvání na Svatováclavské inspirace, kdy se dne 29.9.2012 setkají lidé dobré vůle z celé republiky... je třeba spolupracovat na nové podobě této země, je to dlouhodobější proces, kterého se účastní čím dál více lidí... průběžně budu o tomto informovat.


Obrazy z parku

12. května 2012 v 19:25 | Vlasta Fišrová |  Fotoobrazy
Nepřestává mě bavit hledat a nacházet hledáčkem fotoaparátu oku lahodící kompozice a vytvářet tak vlastně jednoduché obrazy... samozřejmě světlo je tu nejdůležitější podmínkou, jaké je světlo, a jak s ním pracujeme, taková může být fotografie... tohle tvořivé hraní prostě milujeme my všichni fotografové... :-)


Píši knihu o životě

12. května 2012 v 18:52 | Vlasta Fišrová |  O mně
Prožila jsem mnohé a mnohé jsem sdílela slovem - na netu většinou v diskusích na témata spirituální, tedy spíše hledačská spirituální, a najednou přišel silný impuls, abych tyto své zkušenosti zaznamenala v ucelenější podobě. Zvolila jsem deníkový postup, kdy v intervalech několikadenních zaznamenávám to, co aktuálně prožívám, a čím se dotváří můj životní příběh. Nyní poprvé zveřejňuji jednu z kapitol:

Chomutov ve výtvarné reflexi

8. května 2012 v 21:11 | Vlasta Fišrová |  Výstavy
Ráda se účastním společných projektů, obzvláště když je zajímavé spojující téma a vznikne tak mozaika různých pohledů ... tentokrát to bylo téma Chomutov, čili město, kde žijeme... většina z nás odněkud přišla, nebo naši rodiče, tato oblast má své specifikum a tím byl odsun původních obyvatel po 2. světové... ti, kteří sem přišli, se snaží najít si tu své a někteří i zdejší prostor obohatit... ne jen brát, ráda jsem v takové společnosti, odehrává se ve výstavní síni Špejchar (Středisko knihovnických a kulturních služeb v Chomutově, vchod z atria, přímo z náměstí 1. máje či z knihovny). Zde je jedna fotografie z mé série, kterou jsem nazvala prostě Chomutovská trilogie. Snímek jsem pořídila na kraji města, na začátku Bezručova údolí.


Korouhev - dědictví předků

2. května 2012 v 15:08 | Vlasta Fišrová
Ráda jezdím na Vysočinu, mám tu zázemí, narodil se tady můj táta a lidi mě znají... je tu klid a mír, chystám se opět sázet, aby úroda byla... děkuji mým předkům, jak tu pracovali a co nám zanechali, pokračujeme v té práci...více fotoVýstava v čajovně Zen v Jirkově

1. května 2012 v 21:15 | Vlasta Fišrová |  Výstavy
Vernisáž mé výstavy obrazů a fotografií se nesla ve velmi příjemném přátelském duchu... zpíval a hrál Martin Jáchym, skladby od Romana Dragouna i své vlastní - mimochodem skvělé - v pohodě jsme si to užili, hezky popovídali... vlastně ani nevím, dokdy výstava potrvá, nejspíš celý květen či snad déle? Ještě se optám... útulnost prostředí nám zprostředkoval můj skvělý manžel Zdenda, výborný to fotograf (a též malíř, skromný a opravdu dobrý). Děkuji vřele za spolupráci... více foteček zde