... Láska, svoboda, radost a tvořivost ...

Říjen 2011

Naše výprava do Erlangenu

30. října 2011 v 16:52 | Vlasta Fišrová
S radostí jsem přijala pozvání na výlet do Erlangenu, kde vystavuje chomutovský kolega Rostislav Stach a fotograf Václav Šilha. Poprvé jsem byla v Bavorsku a nejvíc mě překvapilo množství cyklistů v ulicích... jezdí všude, i parkovišť před před obchody je tu dost, samá kola, a snad je ani nezamykají... šťastná to země. Je tu i relativně dost zeleně, mé oblíbené platany a květinová výzdoba na domech... i galerie Treppenhaus je pěkné místo, ráda jsem si ji prohlédla i si trošku popovídala s místními. Moje angličtina teda nic moc... tak jsem výpadky nahrazovala úsměvem. :-) Tak snad jen jedinou hlopost jsem po cestě zahlédla a to obdobné zábory orné půdy solárními panely jako u nás... celá pole, která se lesknou umělou hmotou... a ještě přistavovali. Jako kdyby nebylo dost místa pro tuto technologii na střechách budov?
Tady jsou fotečky půvabného města jménem Erlangen.


Festival Milujeme stromy : 20.-28.10.2011 v Brně

20. října 2011 v 9:14 | Vlasta Fišrová |  Další aktivity
Dnes začíná v Brně festival Milujeme stromy, který pořádá nadace partnerství.
Jsem moc ráda, že se takto propojují mé oblíbené aktivity, lásku ke stromům tentokrát projeví i pěkná řádka divadelních souborů a občanských sdružení, být zrovna v Brně, tak si nenechám ujít představení Škola malého stromu a Muž, který sázel stromy - mé milované příběhy, dnes také vystoupí Jaroslav Dušek s improvizací Mezi nebem a zemí... takže zavítejte, kdo máte možnost. Nebo se přidejme k akci sázení stromů 28.10.2011, pořádá se na vícero místech v naší republice, u nás v Chomutově například v Podkrušnohorském zooparku... už tu mám zamluvenou lípu. K vlastnoručnímu vsazení do Země...

Setkání v Kraslicích

13. října 2011 v 19:13 | Vlasta Fišrová |  Výstavy
Při této mé výstavě, teď na podzim již třetí, jsem opět zažila, co mám nejradši... nejdřív instalaci, kdy doplňuji vybraný prostor fotografiemi přírody a vytvářím tak kompozice, které vnášejí do prostoru světlo, barevnost a krásu... a pak sdílení s lidmi, povídání si o tom, co vnímáme... krásně jsem si užila obojího, tentokrát jsme instalovali na připravené stojánky od not a lidí přišlo opět tak akorát, abych mohla s každým, kdo si přál, mluvit... a bylo to moc milé, děkuji Karle, Františkovi, Helence ... krásně se nám to společně povedlo. Tady najdete další fotečky.


Miluji

2. října 2011 v 21:31 | Vlasta Fišrová |  Inspirující texty a hudbaMiluji

jaronovo
Miluji, vždy mohu milovat
miluji déšť i vodu
miluji slunce i měsíc
miluji mráz i teplo
miluji vítr i vánek
běsnění srdcí
co neznají slabost
síla přítomností v nás
prožívat a vnímat
láskou se obestřít

miluji…

miláčku zavři oči
vstupuje ticho
srdce

je láskou hlazené
prostor

se ti otevírá
co vidíš je láska tvá
v prázdném bezedném hrnci
v té nekonečné cestě
láska nikdy nekončící
je vždy stále

v nás
jen se ji otevřít
a pozřít jak hladívá
strach přijímat
odvahu mít
pak zmizí sám
pak milovat tady a teď
to se bude dít
miluji
vždy mohu milovat...

Svatováclavská pouť ve Výsluní - jak se vydařila

2. října 2011 v 17:27 | Vlasta Fišrová |  Výstavy
Příležitost vystavovat ve Výsluní a to přímo v kostele sv. Václava se projevila jako krásná příležitost ke sdílení... moc pěkný den to byl, prosluněný a radostný... děkuji všem blízkým duším, s nimiž společně hrajeme tuto hru... a stoupáme výše. :-)


A už se chystá další výstava...

1. října 2011 v 16:32 | Vlasta Fišrová |  Výstavy
Má kamarádka Karla z Bublavy organizuje na sobotu 8.10.2011 výstavu mých fotografií a společný koncert s kapelou Akordeon Tríbal k propojení dojmů... uskuteční se v krásné budově Základní umělecké školy v Kraslicích, je to taková vzletná stavba, připomíná Noemovu archu. :-)
A protože se mi nedaří upravit krásnou pozvánku do menší verze, najdete jí tady.

Světlo - snímky z mobilu

1. října 2011 v 15:35 | Vlasta Fišrová |  Fotoobrazy
Můj mobilní přístroj takto umí vykreslit světlo... mám moc ráda ty duhové odlesky, které přenáší do obrazu a navíc je jako takový záznamník témeř vždy k dispozici, když jdu ulicemi města. Tady najdete další snímky.