... Láska, svoboda, radost a tvořivost ...

Březen 2011

Fialová jarní krása

31. března 2011 v 21:09 | Vlasta Fišrová |  Oblíbená místa

Lisa Gerard - Aramejský Otčenáš

31. března 2011 v 21:03 | Vlasta Fišrová

Jak na mě borovice promlouvají...

20. března 2011 v 19:11 | Vlasta Fišrová |  Oblíbená místa
Včera jsem navštívila s kamarádkou Karlovy Vary a když jsme se zastavily u vody, říčky Teplé, poslouchali ten krásný šum, tak najednou zvednu oči a vidím nádherné borovice... a hned jdu k nim blíž a fotím... a v tu chvíli se cítím úžasně, v kontaktu s tím stromem, krásně zářícím v odpoledním slunci... nastává určitá komunikace, neprobíhá slovy, nýbrž prostě srdcem... a pak je nám dopřáno v celé nádheře spatřit obrovský platan, který též slunce oslavuje... a najednou jsou pro mě Karlovy Vary symbolizovány právě těmito silnými a ušlechtilými stromy... návštěvu pak završím na vyhlídce Karla IV. a dostanu se i do míst, kde jsem ještě nebyla. A kde se cítím dobře. Děkuji za tyto zážitky. Fotečky přidávám do galerie Stromy sluncem oděné.
Zvu vás na procházku nejen touto galerií, ale hlavně přírodou jako takovou... nabízí nám mnohé a dnes je to ještě důležitější než snad kdy dřív, abychom byli silní, děje se hodně nepěkného. Jako východisko vidím návrat k pravdě... ke spirituálnímu žití, v úctě s přírodou.

Energie stromů - nové inspirující stránky

17. března 2011 v 19:00 | Vlasta Fišrová |  Inspirující texty a hudba
"Rozvíjení vnímání energií stromů, je cestou míru a harmonie. Stromy jsou absolutně pozitivní, a není namístě trpět obavou o "nasátí" škodlivé nežádoucí energie. Taková u stromů neexistuje. U stromů existuje energie pouze od silné po slabou. Stromy jsou "průtokovým kanálem" zemské, kosmické a vlastní energie. Zemskou energii do sebe získávají svými kořeny, přes které ze země energii získávají. Tato zemská energie "teče" směrem vzhůru - od kořenů k listům ( k nebi ). Vesmírnou energii získávají stromy přes své listy, přitéká shora, a teče směrem dolů ke kořenům ( k zemi ). Díky těmto dvou protichůdným silám, se tyto energie hromadí v kmenu stromu, kde se "mísí" a skrze kmen stromu se rozpíná do prostoru. K těmto dvěma silám se automaticky přidává třetí, a to vlastní energie stromu, která je "unikátní" pro každý strom. Všechny stromy mají základní energii stejnou ( zemská a vesmírná ), a svou vlastní druhovou energii ( třeba všechny lípy a jejich shodný léčebný účinek ) a nakonec svou vlastní energii, která se projevuje buď větší či menší silou.
Energetické "záření" stromu je též závislé na prostředí kde se strom nachází, kde roste. Ale pozor, pouze ve smyslu silnějšího nebo slabšího vyzařování energie stromu. Některé stromy můžou mít unikátní energii, která se jen těžko hledá, některé se můžou projevovat tzv. "solitérní" energií, a jiné můžou být energeticky "těžké" či "svěží". Možností je mnoho, i když v základních principech se energie neliší ( nemluvím o účincích )." píše na svých nových stránkách
Energie stromů kolega, kterého jsem právě díky společnému zájmu o stromy objevila na facebooku, kde sdílíme fotografie stromů... a také zkušenosti s nimi.

Nové fotečky o stromech sluncem oděných

16. března 2011 v 20:07 | Vlasta Fišrová
I teď v zimě nebo spíše v předjaří se dá vyfotit strom, který hřeje... největší radost mám z následující fotografie, kdy jsem strom v dáli pozorovala přes listy vrby jívy, které vytvořily jemné pentle...další fotečky mám tady.


Hřejivo u borovic

16. března 2011 v 19:54 | Vlasta Fišrová |  Oblíbená místa
Děkuji borovicím za jejich krásnou energii... přišla jsem k nim v době únavy, pookřála jsem v jejich blízkosti a pak ještě u ohně z borovicových šišek jsem se prohřívala... děkuji za tyto dary.


a také jsem si všimla, co vše můžeme vidět v kůře takového krásného letitého stromu..