... Láska, svoboda, radost a tvořivost ...

Listopad 2010

Pozvání na prima akci

30. listopadu 2010 v 7:25 | Vlasta Fišrová |  Další aktivity
Po velmi dobré zkušenosti z akce pořádané na koleji Univerzity Karlovy Větrník (budova C, několik stanic tramvají ze zastávky Hradčanská), kdy jsem sdílela naší božskou podstatu s Martou, můžu doporučit tuto další akci  :


S láskou vytvářeno... a s chutí pořizováno

23. listopadu 2010 v 19:55 | Vlasta Fišrová |  Další aktivity
Blížící se vánoční svátky nemusí představovat jen bezuzdný konzumismus, záleží na tom, k čemu se rozhodneme. Dárky pro své blízké můžeme nakoupit i u poctivých českých řemeslníků, čímž podpoříme vytváření hodnot v této zemi, kde žijeme... krásné výroby ze dřeva - hračky i vánoční ozdoby si lze například objednat na těchto nádherných stránkách, kde se též třeba dozvíme, jak vysadit strom.
Šikovné ruce a spoustu kreativity má dnes mnoho žen, o stránkách fler, už jsem tu mluvila, dnes představím velmi hezkou a jemnou keramiku Halky Hankové.
A do třetice tu mám tip na zdravé ovoce a zeleninu od domácích pěstitelů, kde pravidelně nakupuji i mošty a med... chutná to lépe a ráda podpořím to, co vzniká českýma rukama na české půdě... jen si představte, kolik by ubylo kamiónů, nečistot ve vzduchu a hluku, o penězích utápěných v dálnicích ani nemluvě, kdybychom omezili to nesmyslné převážení výrobků ze vzdálených zemí... kde je to "levnější". Není to levnější, v konečném výsledku na to doplácíme.   

O malování - úryvek z románu Michala Čagánka

21. listopadu 2010 v 10:35 | Vlasta Fišrová |  Inspirující texty a hudba
Začetla jsem se do knížky Zastaveno od mého kamaráda Michala Čagánka a jsem nadšená tou krásnou řečí... jak umí slovy vyjádřit to, co znám ... a jak je to moudré :-) Přináším úryvek o malování, kdy hlavní hrdinka říká :

"Kde začít. Je toho tolik, co touží být projeveno.
Psát není stejné jako malovat. Když vezmu do ruky štětec, je spojení okamžité, můžu vzít barvy a rovnou je začít nanášet. Můžu malovat konkrétně nebo abstraktně, můžu vytvořit úplně nový svět těch nejniternějších vizí. Můžu kombinovat barvy a vytvářet jakékoliv myslitelné barevné odstíny. Můžu si hrát s tvary. Kombinovat postupy, techniky. Dokonce ani nepotřebuju znát konečnou podobu zobrazovaného, ve skutečnosti by mi to bylo spíše na obtíž. Všechno, co potřebuju, je začít. Poprvé se dotknout plátna a dovolit mu, aby se proměnilo v barevnou krajinu mé mysli.
Psát je podle mě těžší. Spisovatel na rozdíl od malíře nemá k dispozici barvy, vlastně nic, čím by mohl zachytit okamžitý prožitek tak, jak to umožňuje čočka fotoaparátu nebo malířská paleta. Nic kromě slov. Nebylo však na počátku právě slovo? Jak ho však uchopit, jak s ním pracovat, aby se člověku nerozpadlo v prstech jako špatně vypálený kus hlíny?
Možná bych se na to mohla zeptat Smíška, pomyslela jsem si a v tu chvíli jsem znala odpověď."

A tady je mé malování, takový úryvek ze včerejšího obrazu.


Sedm pravidel pro bytost zvanou člověk

20. listopadu 2010 v 16:36 | Vlasta Fišrová
Na stránkách Pavla Kozáka jsem kromě velmi zajímavých informací o energiích krajiny našla i následující pravidla pro bytost zvanou člověk... přijato z duchovních sfér.


 • Nezpůsobíš vědomě utrpení ani škodu jiné bytosti. Původ všech je stejný jako tvůj a tedy ber na ní ohled.
  KOF


 • Nepřipravíš vědomě žádnou bytost o život, abys nepřerušil její vývoj.
  AJIN


 • Mluviti budeš pravdu, aby láska, která k tobě přijde, byla pravá.
  PE


 • Cti v pokoře všechny bytosti včetně sebe. Pomáhej jim podle tvých možností, abys byl veden ke štěstí.
  BETH


 • Miluj Matku Zemi, která je pevným základem Tvého bytí.
  MEM


 • Otevřeš se duchu, neboť v samotné hmotě není smyslu.
  CHET


 • Nepřestávej toužit po citové absolutní a bezpodmínečné partnerské lásce přemáhající hřích a smrt hmotného těla. Také po všeobecné lásce přinášející skrytou moudrost světa, jež tě učiní svobodným.
  ALEF

Odkud duše pramení...

9. listopadu 2010 v 7:57 | Vlasta Fišrová |  Olejomalby
duse