... Láska, svoboda, radost a tvořivost ...

Říjen 2010

Andělské zjevení v Boleboři

30. října 2010 v 22:23 | Vlasta Fišrová |  Další aktivity
Sochař Jiří Němec dnes odhalil andělské sousoší na poli v Boleboři... je umístěné pěkně ve výšce, viditelné z dálky a sešlo se mnoho lidí... anděle viděti... a já také viděla, boží oko na závěr akce na obloze. Více foteček mám opět na facebooku.

bozioko

Krajinou kolem zooparku

30. října 2010 v 22:20 | Vlasta Fišrová |  Oblíbená místa
Tento záběr se mi povedl u rybníka za skanzenem v Podkrušnohorském zooparku, stavba v pozadí připomíná rotundu... ale není to rotunda :-) Co je to uvidíte na dalších záběrech.

rotunda

Svět lásku má...

28. října 2010 v 19:18 | Vlasta Fišrová |  Inspirující texty a hudba

Kniha Zastaveno - nádherný projekt mého kamaráda

21. října 2010 v 12:14 | Vlasta Fišrová |  Inspirující texty a hudba
"Každý z nás zažil někdy ten pocit. Při procházce přírodou, když se ponořil do své oblíbené činnosti, když se odevzdal tanci… Ano, to je ono, tohle jsem já, tak je to v pořádku. Vzácné chvíle, kdy se všechno jakoby zastaví a zůstane jenom ticho. Onen naplňující vnitřní klid. Všechny problémy jsou pryč, všechny starosti se rozplynuly. Zůstává úsměv, všeobjímající pochopení. Najednou je nám jasné, proč se nám stalo to či ono, proč jsme si s tím či oním člověkem prožili to, co jsme si prožili. Celý Vesmír před námi najednou stojí ve své kráse a celistvosti jako otevřená kniha a my ji čteme, bez zprostředkování překladatelů písem, bez výhrad k napsanému. Všechno je psáno naším jazykem, všechno je stvořeno pro nás, k našemu obrazu, kterého jsme rámem, plátnem i barvou. Záleží jedině na nás, jak s tím vším naložíme. Ať s tím však naložíme jakkoliv, naložíme tak sami se sebou.
Přesně to se přihodí Lauře, hlavní hrdince mé nové knihy, románu Zastaveno."
Říká Michal Čagánek, literát, kterého osobně znám a jsem moc ráda, že se mu daří... postupuje krůček za krůčkem, od drobných próz a poezie, publikování na Cestách duší, v Pozitivních novinách i tisku v místě, kde žije, se rozvíjí ve spisovatele, který nyní představuje román s velmi důležitým poselstvím pro tuto dobu a inspirujícím naše životy... vím, o če mluvím, jsou to i mé životní zkušenosti, co Michal říká... více rozhovorů a také nabídku hned několika autogramiád (knižní veletrh Brodě, čajovna Jedna báseň či Palác knih Luxor v Praze) najdete na Pramenispirace
Gratuluji Michalovi, že tento projekt dovedl do zdárného zrodu, přeji hodně spokojených čtenářů a radost z toho všeho... Michal hodně pracoval, a já věřím, že se vše teď zúročuje...  

Zrod něčeho nového

18. října 2010 v 20:34 | Vlasta Fišrová |  Olejomalby
Tento intuitivní obraz má zajímavý příběh... asi tak před měsícem jsem přistoupila k mému pracovnímu náčiní - olejovým barvách a bílé desce ze sololitu (sololak) s tím, že namaluji anděla pro jednu ženu, která si jej u mě objednala... a začalo mi to malovat takto... a pak jsem obraz zveřejnila právě v den, kdy v tubusu zvaném Fénix vyjížděli chilští horníci ze Země... i to zveřejnění jsem vnímala nějak tak, že je právě ten čas... no a vypadá to tak, že jsem vlastně ten motiv ztvárnila, jako vizi toho, co se pak stalo. Ta žena, pro kterou původně měl být obraz určen, jej označila za příliš silný a vybrala si jemnější andělské motivy... tak tu je Zrod něčeho nového... no však uvidíme, jak zachránění horníci naloží se svým znovuzrozením, dostali krásnou příležitost, aby změnili svůj dosavadní život. Stejně tak, jako my lidé přicházíme znovu a znovu na svět, abychom se vyvíjeli a postupovali dopředu... sbírali zušenosti a nacházeli Poznání... děkuji za všechny mé příběhy, některé mi byly naznačeny a nacházím v nich poučení i povzbuzení pro další cestu. Je mi hezky na tom světě... :-)

zrod

Putování Normandií...

17. října 2010 v 20:00 | Vlasta Fišrová |  Oblíbená místa
Krásné chvíle jsme zažili na zájezdě s malíři za impresionisty z Normandie... toto jsou snímky z Etretatu, kde rád maloval také Claude Monet, jehož velká výstava v Paříži přinesla tolika lidem radost... úžasné obrazy namaloval tento člověk a stále má co lidem říci... děkujeme.

utes
A tady je Honfleur, půvabné rybářské městečko...

Napsáno o výstavě fotografií v zooparku

11. října 2010 v 16:53 | Vlasta Fišrová |  O mně
Jsem ráda, že má současná výstava fotografií "Příroda Chomutovska trochu jinak" zaujala i média, které o ní informují... tady je informace Českého rozhlasu, stejná zpráva vyšla v týdeníku Nástup a další článek bude zveřejněn v Chomutovských novinách, které vydává radnice a dává je občanům do schránek... doufám, že zde otisknou i jednu z vystavených fotografií. Text napsala paní redaktorka Schönová takto :

Jedinečné fotografie Vlasty Fišrové zachycující přírodu Chomutovska jsou až do konce října k vidění ve výstavní síni Podkrušnohorského zooparku. "Většina vystavovaných snímků jsou odrazy přírody ve vodních hladinách, některé jsou vytvořeny pomocí krasohledu či barevného sklíčka," říká autorka.  Tato výstava byla zahájena při příležitosti konání Dne zvířat v zooparku.
Pro Vlastu Fišrovou, která se fotografováním přírody nebo olejomalbou odreagovává od své úřednické práce, to není první výstava. Svá díla prezentuje nejen v Chomutově, ale i za jeho branami. Fotografie, které se ve výstavním prostoru vnášejí, působí uklidňujícím dojmem a jsou barevným a pozitivním pohledem do přírody.  

A já dodávám, že výstava je otevřena do 31.10.2010 a tentokrát prodávám vystavené fotografie (rozměry 40 x 60 cm) za 350,- Kč. 

hradekvoda
A toto je jedna z mých nejnovějších fotografií, vytvořila jsem jí o tomto slunečním víkendu, na výstavě v zooparku je hned několik snímků odsud, každý jiný, jak se mi ukázalo Světlo a stromy i budova zámku malovaly na hladině...

Sedm bodů lásky a vděčnosti

11. října 2010 v 16:37 | Vlasta Fišrová |  Inspirující texty a hudba
1) Každé ráno do pěti minut po probuzení si vzpomeň na svou planetu a své blízké. Usměj se prostřednictvím svého duchovního srdce a poděkuj za nový den tvého života. Poděkuj za všechny ty drobnosti, které jsou každodenní součástí tvého života, a uvědom si je.

2) Když vstaneš a poprvé pohlédneš ráno do zrcadla, usměj se na sebe zcela obyčejným úsměvem a poděkuj, že jsi taková bytost, jaká jsi. Roztáhni ruce jak nejvíce můžeš s představou, že objímáš celou planetu. Vnímej toto spojení celou svou bytostí.

3) Až vyjdeš ven, pohlaď list stromu nebo květ květiny nebo trávu nebo se dotkni kmene stromu. Ve chvíli dotyku pošli moudrost těm, kteří ovlivňují dění na tvé planetě a ve své nevědomosti jí ubližují a pošli lásku obyčejného člověka té rostlině, které se právě dotýkáš. Tato energie poteče říší rostlin až do samého srdce tvé planety.

4) Až potkáš prvního člověka, popřej mu ve svém nitru zdraví, úspěch a lásku. Skrze tohoto člověka se tvé přání dostane během několika hodin do duchovních těl všech lidí tvé civilizace a skrze ně do srdce tvé planety.

5) Až budeš jíst v právě prožívaném dni první pokrm, poděkuj upřímně za tento dar své planetě. Poděkuj čistě vnitřním prožitkem a uvědoměním. Možná se budeš divit, ale tento tvůj počin pomůže nasytit velké množství právě hladovějících a tvé poděkování potěší tvou planetu. To samé učiň při prvním doušku jakékoliv tekutiny.

6) Seznam prosím s těmito sedmi body inspirace každý den jednu novou lidskou bytost.

7) Až v právě prožívaném dni poprvé pocítíš smutek, žal, či jakoukoliv bolest nebo stín na své duši, vzpomeň si na svou planetu. A uvidíš, co úžasného se stane.

vodakvet

Napsáno o naší výstavě obrazů

10. října 2010 v 19:03 | Vlasta Fišrová |  Výstavy
Naše výstava v Cafe Rouge v Chomutově je otevřena ještě 13 dní... toto napsali v Deníku Chomutovska, jak jsem jim řekla... potěšilo mě, že redaktorka dala do zvýrazněného textu tu část o vyzařování obrazů... to považuji za velmi důležité, u každého umění, a bohužel se s tím dnes ještě setkáváme, že někteří kurátoři toto snad neznají a zamořují tak prostor všelijakými energiemi... nedobrými pro lidi. 

vystava

Portál 10-10-10 - cesta do Jednoty

9. října 2010 v 22:19 | Vlasta Fišrová |  Inspirující texty a hudba
Lidské bytí se vyvíjí.. naše DNA se proměňuje.. naše vědomí se rozšiřuje každý den.. a začínáme vnímat věk Jednoty.. a kytovci z rodiny Světla nás podporují v tomto procesu.. Oni jsou Bytím vnímajícím vyšší úrovně Lásky.. Jsou něčím víc, než jen vodními savci.. jsou velkými Světlými bytostmi - strážci matky Země.. milující průvodci.. sdílejí s námi svoji moudrost.. připomínají nám, co znamená - Spolupráce.. volají nás k jednotě a sounáležitosti.. velryby.. strážci akašického záznamu Země.. nositelé mateřské moudrosti.. jejich jemné vibrace lásky iniciují probuzení spící paměti naší DNA.. bílé velryby.. posílají nám milující obejmutí jejich zpěvem..připomínají nám jemnost.. vyzívají nás k Lásce a stát se milujícím..


Vorvani.. moudří, mírumiluvní.. strážci.. jejich mírumilovnost nás vyzívá k míru v nás.. naslouchají tepu matky Země.. křišťálové energie..Světlo mateřského citu.. nekonečné lásky.. Jednota se šíří oceány.. přichází k nám a rozšiřuje v nás Světlo.. dál nad vodu.. po celé Zemi.. všude..
Brána 10-10-10 a kytovci z rodiny Světla.. jejich nekonečná láska se usídlí v nás.. aby probudila v našem nitru spojení se Zemí a vzpomínkami.. Žijící vzpomínky v nás mají Galaktický původ.. Galaktický střed, Vesmír, všechna Slunce, Země, planety jsou JEDNÍM.. a tato Jednota se manifestuje skrze naše Bytí.. dovolte otevřít bránu Božího znovuspojení.. Křišťálovou bránu do našeho bytí.. nechte sjednotit naše srdce.. spojit je dohromady.. a přijmout poselství Lásky a Světla z Centrálního Slunce.. a kytovců z rodiny Světla..
Velmi silné vlny nekonečné Lásky se rozšíří do naší DNA.. a umožní přijmout a upevnit Světlo a novou energii éterické krystaly oceánů budou rezonovat v každém z nás.. všeprostupující, nádherné melodie nás probudí a aktivují.. Světlo a Láska se šiří křišťálovou sítí.. do každé živé bytosti na planetě..
Spojíme se našimi srdci v planetární meditaci.. kdekoliv zrovna jsme..
Okamžik 10-10-10 otevírá naše srdce k přijímání poselství.. k přijímání Světla do našeho DNA.. kódy Světla harmonizují prvky našeho těla.. můžete zvovu vytvořit své spojení se Zemí a s planetami.. a vaše nitro se může zvovu narodit.. Jsme Strážci Země spolu s velrybami..

pro Novou Zemi 2010 přeložil Sanny

Důvěřovat toku života...

9. října 2010 v 18:53 | Vlasta Fišrová
Čtu velmi zajímavé povídání o tom, co jsou to duše, jak jsme žili v oceánském proudu vědomí a poté se oddělili... tady je úryvek:

Odpovědí na strach nikdy není přemýšlet více. Chce to přemýšlet méně a důvěřovat proudu života. Znamená to vrátit se do stavu milosti, jenž je vaším právem od narození. Znamená to se pustit namísto křečovitého držení.

a tady celý článek s názvem Pracovníci Světla

Přidávám též jednu z dnešních fotografií od vody, tady u nás v Krušnhoří.

vodazlata

Kalendář pro Chomutov

7. října 2010 v 20:09 | Vlasta Fišrová |  O mně
Mým posláním je vytvářet pozitivní stránku města Chomutova, a tím i svým dílečkem celé této krásné země.. .a tak v záplavě negativních zpráv ukazuji na to nádherné, co vše tady je, co vše můžeme nacházet... je to otázka výběru, čemu dáme v životě přednost. V jednom slunečném dni se mi například podařilo zaznamenat odpolední světlo, které vytvářelo úžasné obrazy v areálu Kamencového jezera... zezlátly tu kameny, lemující břeh, tráva se zelenala, třpyt na vodní hladině násobil... těmito snímky jsem nakonec dotvořila kalendář pro město Chomutov. V reálu letos sice nejspíš nevyjde, ale jsem ráda, že je na světě... je to práce, která mi přináší radost a vnímám její hlubší spirituální význam. Představuji jednu z fotografií, další naleznete tady.


Náruč plná květin...

5. října 2010 v 11:00 | Vlasta Fišrová |  O mně
Dostala jsem dnes krásný dárek... :-)

tulip

Odkazy egyptské...

1. října 2010 v 13:24 | Vlasta Fišrová |  Oblíbená místa
Na výletě v Paříži jsem v centru objevila sloup dovezený z Luxoru... poblíž pak stála postava Tutanchamona a kousek odtud před Louvre moderní skleněná pyramida... hodně egyptské to tu je, i ten rozlehlý prostor v centru... moc prima zkušenost. :-)

luxor