... Láska, svoboda, radost a tvořivost ...

Srpen 2010

Pozvání na naší společnou výstavu

28. srpna 2010 v 16:37 | Vlasta Fišrová |  Olejomalby
Začínám šířit pozvánku, kterou jsem si nechala vytvořit v tiskárně Akord, děkuji šikovnému grafikovi, tu purpurovou barvu podkladu zvolil sám... a mě se líbí :-) Výstava se koná v Chomutově, začínáme vernisáží v 18 hodin, Cafe Rouge je zajímavý historický prostor v centru města, přímo přiléhá ke kapli sv. Kateřiny, kterou mám moc ráda... vlastně jsem zhruba před rokem projevila přání tady vystavovat a byl mi poté nabídnut prostor též sousední, v bývalé komendě řádu německých rytířů... a odsud do prostoru, který působí útulně, jedna místnost je vymalovaná světlou barvou - tady bude mít své výrazně barevné obrazy Zdenda a v místnost druhé - navazující -  barva vínová zas podtrhne mé obrazy světlounkých barev... představím také několik enkaustických obrázků a zejména intuitivní olejomalby. Zdendovo dílo vidíte na pozvánce,  navíc tu bude k vidění i jeho čerstvě namalovaný nádherný fialovo modrý obraz levandulového pole, kteríé jsme spolu viděli v jižní Francii... děkuji za ty dary, které dostáváme.

cafe

Náš společný úspěch

22. srpna 2010 v 11:03 | Vlasta Fišrová |  Oblíbená místa
Zdenda začal malovat teprve nedávno a už má takové výsledky, že jeho obrazy nyní dotvářejí interiér hotelu Joseph 1699 v Třebíči. Byli jsme se tu podívat, abychom viděli, co pan Pošvař se svou ženou dokázali, vybudovali hotel doslova z ruin. Třebíčské židovské město tak má další zkrášlené místo...  v době našeho pobytu tu bylo plno, přijíždějí lidé nejen za památkou UNESCO, ale také za zajímavými akcemi v okolí... blahopřejeme k tomu úspěchu, a jsme moc rádi, že se účastníme... mluvím v množném čísle, protože Zdenda říká, že beze mě (mé podpory a povzbuzování) by nevytvořil. :-) Jeho obrazy najdete tady.
A tady jsou další fotečky z Třebíče, které přidávám do galerie Putování zemí českou...

trebic

Pozvánka na festival Rajská zahrada

20. srpna 2010 v 17:24 | Vlasta Fišrová |  Další aktivity
Spoujují se různé ekologické a alternativně laděné duchovní aktivity ve prospěch naší matičky Země... viděla jsem fotografie z loňského ročníku, moc se mi líbilo, tak nejspíš letos osobně zavítáme. Více info


Nacházím perly... :-)

19. srpna 2010 v 19:47 | Vlasta Fišrová |  Inspirující texty a hudba
Kliknu sem, klinu tam, u přátel na facebooku a nacházím i perly :-) Třeba tuto afirmaci :


Kdyz mam viru v sebe rozvijim sebevedomi
Kdyz jsem nezny mam take silu
Kdyz umim mlcet kracim s bohy
Kdyz jsem smirlivy rozumim sobe i svetu
Kdyz se ocitnu ve sporu odejdu
Kdyz se vzdalim jsem volny
Kdyz projeviji uctu ke vsemu zivemu vazim si i sebe
Kdyz se poddam neskodim sve odvaze
Kdyz vidim skrze veky mam slitovani s kazdou prirozenosti
Kdyz miluji prijimam svobodu ostatnich
Kdyz jsem svobodny jsem take mocny
Kdyz umim byt sebou zrcadlim se v Bohu
Kdyz slouzim nic neztracim

Jsem co jsem --
VECNY NESMRTELNY VSEPRONIKAJICI A VSEOBJIMAJICI
amen

[s.wilde -- affirmations]

Přidávám vlastní fotečku pořízenou kousek od Chomutova...

Z pokladnice moudrosti

17. srpna 2010 v 19:37 | Vlasta Fišrová |  Inspirující texty a hudba
Mnozí hovoří o lásce k Bohu, ale nevědí o lásce to hlavní... Dokud nedovedou žít lásku, dotud nepoznají Boha ve všem.
Nejprve se nauč milovat ty duše, které Bůh umístil do tvé bezprostřední blízkosti, všechny ty, co potřebují tvou pozornost, porozumění a lásku. Miluj Boha v nich.


Putování cestou sv. Zdislavy

15. srpna 2010 v 18:57 | Vlasta Fišrová |  Andělské příběhy
Děkuji za ohlasy, kterých se mi dostalo u "Modlitby pro dnešní den", změním název, jak jste mne inspirovali... a po odmlce, kdy jsme s manželem byli opět na cestách, přináším další zážitky... tentokrát jsem se řízením zeshora dostala na místo narození Zdislavy, dnes svaté... s jejím odkazem jsme se setkali  již před lety v Lemberku, kde je léčivý pramen a zámek, kde žila a působila - nechala zde vybudovat špitál a léčila chudé... na tehdejší dobu projevila nebývalé sociální cítění, sama matkou čtyř dětí šířila dobro a konkrétní pomoc... narodila se v obci Křižanov poblíž Velkého Meziříčí. Vedla tudy naše cesta z Korouhve do Třebíče, odkud přinesu fotografie... začínám těmi se sv. Zdislavou spojenými. Nejdřív jsem na naší cestě opět nacházela růžovou a fialovou v květinách podél cesty... dokonce i srdce a to několikrát, abych nepřehlídla :-)

kvitkasrdce
Pak už jsme se ocitli v kostele sv. Václava v Křižanově, kde Zdislavu a jejího manžela připomíná tato krásná plastika :

zdislava
Poblíž obce se nachází Svatá hora, kde je poutní místo připomínající tuto léčitelku, která se na své životní poslání v mládí připravovala právě tady, chodila do lesa, kde měla svou modlitebnu v podobě poustevny... toto místo jsme přímo nenavštívili, jen jsme šli poblíž, cestou Zdislavy... děkuji Zdendovi, že mě tak hezky vyfotografoval :-)

cestouzdislavy
V kostele sv. Václava je též fragment nástěnné malby znázorňující sv. Jana Křtitele a archanděla Michaela s mečem a váhami... děkuji Ivaně Mudrové za údaje, které jsem načerpala z jejího průvodce Kam značky nevedou III., vydalo Nakladatelství Lidových novin v r. 2007, zakoupilo Středisko knihovnických a kulturních služeb v Chomutově, kde nacházím mnohé užitečné informace... vřelé poděkování patří též mým duchovním průvodcům, kteří mě vedou pomocí intuice. Nádherně to funguje :-)

michael

Panna Marie Zderazská

11. srpna 2010 v 21:45 | Vlasta Fišrová |  Andělské příběhy
Putovala jsem Prahou a setkala se s Pannou Marií Zderazskou... vnímám jí jako živou... je to mnohem víc než jen soška z lipového dřeva, která byla vytvořena v 15. století... krásně se usmívá... děkuji  :-)

pannamariezderazska

Ze sbírky moudrých textů...

11. srpna 2010 v 21:38 | Vlasta Fišrová |  Inspirující texty a hudba
To, jak vnímám ostatní, je součástí mého duchovního vývoje, to, jak oni vnímají mne, je součástí jejich vývoje.

lekniny2

Pár vět a je v nich vše

9. srpna 2010 v 21:22 | Vlasta Fišrová |  Inspirující texty a hudba
Do Světla se rozpouštějí všechny negace. Je v mých silách uzdravit svou mysl i tělo, je v mých silách vytvořit takový svět, jak chci mít pro sebe a pro své děti. Mám pro všechny lidi dost lásky a oni mi ji vracejí. Miluji sebe a svůj život. Prochází mnou uzdravující a očišťující Světlo. Vše kolem mne je v pořádku a má mysl je klidná. Bůh mi dává sílu a Lásku, je ve mě jako vesmírný Zdroj všeho. Jsem v bezpečí, mám vše co potřebuji k životu na Zemi.

nebe

Čechy krásné, Čechy mé...

7. srpna 2010 v 21:55 | Vlasta Fišrová |  Oblíbená místa
Týden v západních Čechách přinesl spoustu nových zážitků... fotografie postupně přidávám do této galerie. A tady je snímek z Bečova nad Teplou, kam jsme jeli za relikviářem sv. Maura. 

becov

Zelený Panenský Týnec

7. srpna 2010 v 16:39 | Vlasta Fišrová |  Oblíbená místa
tynec3
tynec4
tynec5