... Láska, svoboda, radost a tvořivost ...

Červen 2010

Andělský obchůdek už i v Chomutově

26. června 2010 v 16:45 | Vlasta Fišrová |  Další aktivity
V nově otevřeném průchodu ulic Puchmayerova a Táboritská v Chomutově vznikl nádherný prostor, který připomíná prosluněné Středomoří... proudí zde krásné energie. V obchůdku Květinka, který otevřela Ivanka Borovičková, mají své místo i mé andělské obrázky... jsem tomu moc ráda, že tyto dobré energie už mají v našem městě svůj prostor, v kostele sv. Ignáce právě vystavuje akad. mal. Kamil Sopko, který učil mnohé z nás, abychom vnímali krásu a tím i duchovnost... v pondělí 28.7. bude v Luragu zahájena výstava Aleny Skalické, též jeho žačky, která dnes tvoří nádherně žensky jemné obrazy... večer tu hraje v kapli sv. Kateřiny jedna harfenistka spolu s houslistou... a včera jsem objevila obchůdek v Revoluční ulici (poblíž Dvou rytířů), kde jedna šikovná žena vlastnoručně tvoří drobné rukodělné hezounké věcičky... a zaměstnává u této výroby další lidi, jedna žena z Krušnohoří tu například dostala prostor pro nabídku krásných vitráží do našich domovů... a zaznělo i jméno Božího Daru, jistě ne náhodou :-)

pruceli
kvetinka
kvetinka

Moudrost pro dnešní den

26. června 2010 v 13:23 | Vlasta Fišrová |  Inspirující texty a hudba
Zkuste méně mluvit. Slovo tvoří jako myšlenka. Je to forma energie jako jakákoliv jiná. Čím méně slov, tím více energie si můžete ponechat pro svůj individuální tvůrčí a kreativní rozměr. Nechte za vás spíše promlouvat svá srdce prostřednictvím činů.

Když budete méně mluvit, o to více budete mít schopnost naslouchat, a to nejen svému nitru, ale i druhým kolem vás včetně zvířat, stromů nebo větru. Když dovolíte svému srdci promluvit, nestane se, že byste ublížili byť mimoděk nebo nevědomky. Nahraďte mnohá svá slova úsměvem nebo pohlazením.

Zaposlouchejte se do potřeb energie. Energie = Život a Život = Energie. I jakákoliv forma energie je schopná cítit a vnímat. Každá energie ve svých tvůrčích a pozitivních účincích teče tam, kde se cítí dobře, stejně tak odchází z míst, kde cítí bolest.

Průnik nekonečna

25. června 2010 v 20:47 | Vlasta Fišrová |  Olejomalby
Tato olejomalba, k níž mě inspirovalo to, co miluju, předznamenala další nádherné prožitky a poznávání, které nás čeká... prosluněnou krajinu jižní Francie, kde tvořilo tolik malířů... potkáme se s jejich tvorbou, jedeme na zájezd zaměřený přímo na impresionisty, program je nádherně pestrý, v průběhu devíti dnů toho uvidíme tolik.. těším se velmi :-) 

krajinamodrozlato

Báseň o duze

24. června 2010 v 18:00 | Vlasta Fišrová |  Další aktivity
hledala jsem
v dešti odkvetlých květů
Duhu
Volala ji
a čekala
celé hodiny

Nakonec přitančila v tónech
oknem až ke mně
a nechala se chytit
do křišťálu

Sbírám teď
její úsměvy
a tvář

Morgaine.le.fay


kristal

A opět krásy Krušnohoří

20. června 2010 v 18:53 | Vlasta Fišrová |  Oblíbená místa
Cítím se velmi dobře s květinami, stromy, nebesy, sluncem a vodou... a tak přibývají pozitivně laděné fotografie z kraje, kde žiji či kam se dostanu... tentokrát to byl Boží Dar a Jáchymov.
Toto je pohled na nedělní Boží Dar - krásné jméno, že? Další fotečky přidávám do galerie o mém pohledu na Krušnohoří.

bozidar

Radůza - Svítí slunko svítí

20. června 2010 v 13:32 | Vlasta Fišrová |  Inspirující texty a hudba
Objevila jsem úžasnou písničku od Radůzy a to také díky tomu, že veřejně prozradila, co se děje na jejích koncertech... že skrze ní proudí zlatá energie, doslova proud, ona přitom vidí různé bytosti, proudy energií od lidí i trápení, která v sobě nosíme... a dodává onen impulz pro dušičku, který může být očišťující a přímo uzdravující... další zpěvačka, která má ten Boží dar a předává jej. Díky, je to skvělé... cítím spoustu tepla a mám hodně energie, už když jen o tom čtu (vyšlo v Reflexu č. 17) a poslouchám jí přes youtube.


Cestou prosvětlenou

13. června 2010 v 19:16 | Vlasta Fišrová |  Fotoobrazy
Dnes kolem rybníka u Červeného Hrádku jsem našla další krásná přírodní zákoutí...

cesta

Sedmikráskový zámek

10. června 2010 v 20:29 | Vlasta Fišrová |  Oblíbená místa
Hledala jsem neobvyklý úhel pohledu na zámek, který má pohnutou historii... dnes se zde vše již mění k lepšímu, harmonizující obrazy tu před rokem vystavoval Richard Pachman, zítra tu vystoupí hudebníci s léčebnou hudbou, zažila jsem tu i temperamentní tanečníky z Afriky... a rostou zde nádherné stromy, obzvláště kolem rybníka, kde teď ráda fotím, nabízí mi to tu totiž mnoho příležitostí... dnes představuji Červený Hrádek u Jirkova spolu se sedmikráskami, tyto drobounké kvítky mám moc ráda a mám je spojené s více krásnými místy... a tady je celá série i s dřívějšími záběry z tohoto místa, uzrává totiž jeden můj tvůrčí plán...

sedmikraskovo

Splnění jednoho snu

6. června 2010 v 16:15 | Vlasta Fišrová |  Andělské příběhy
Je velmi milé být u toho, když si někdo splní svůj sen... krušnohorskému malíři panu Rampachovi se podařilo otevřít galerii s obrazy, které tvoří... je za tím spousta práce a píle a je mi ctí, že jsem se mohla nachomýtnout. Se svou milou paní a členy rodiny uspořádali zahradní slavnost v malé vísce zvané Hradečná, která se nachází v horách zvaných Krušné. Zdejší příroda je tak nádherná... málo se tedy o tom ví, co tu vše máme a jak tu skutečně žijeme. A proto to ráda fotografuji a zveřejňuji, aby se vědělo. Děkuji Zdendovi za fotomomentky lidí, já jsem zaznamenávala okolní přírodu. Spolupráce mě a Zdendy, pana Rampacha a jeho ženy, malířky Lady a jejího manžela, Přemka a jeho ženy a mnoha dalších lidí nese své plody... každý svým dílečkem vytváříme nejen obraz, ale přímo realitu této krajiny, této části planety, kde jsme se rozhodli žít a smysluplně tvořit. Pro radost a užitek náš i našich bližních... více foto z této události mám zde.

galerie

Jak člověk žije, tak také stůně

6. června 2010 v 10:16 | Vlasta Fišrová |  Inspirující texty a hudba
Pozoruji to už nějaký čas... že neexistují "náhody", vše se děje s určitým záměrem... třeba taková nemoc, ta přichází ve chvíli, kdy ve svém životě děláme něco špatně, odchýlíme se od přirozeného proudu života. A když nejsme ochotni nacházet skutečné příčiny našich nemocí a toto napravovat, dostáváme se do krize nejen osobní, ale i celospolečenské... to jak vše, co se děje nejen v naší zemi, ale i na celé planetě, souvisí se vším, velmi trefně popisuje tento bloger.  

Poezie vody, leknínů a stromů

3. června 2010 v 21:57 | Vlasta Fišrová |  Fotoobrazy
Dnes jsem na Červeném Hrádku, kam to máme pár minut autem, nacházela krásná přírodní zákoutí... je tu velký rybník obklopený stromy mnoha tvarů, hladina pokrytá lekníny, klid a tolik ptačího cvrlikání... balzám pro dušičku. A radost ze zaznamenávání té krásy...

lekniny
hladina
vetev