... Láska, svoboda, radost a tvořivost ...

Květen 2010

Malování s vodou a stromy

27. května 2010 v 21:03 | Vlasta Fišrová |  Fotoobrazy
Je to krása procházet se na břehu vody a takto lovit... :-) Zároveň přicházejí nápady na realizaci dalších výstav, kde představím to, co mnohdy lidskému oku uniká... baví mě to velmi :-) A navíc jsem dostala k narozkám nový objektiv ! Umožní mi přiblížit některé motivy... no nechejme se překvapit, co se podaří.


Z Krakonošovy zahrádky

24. května 2010 v 19:48 | Vlasta Fišrová |  Oblíbená místa
Měla jsem příležitost podívat se do Krkonoš, na víkend ve Špindlu a samozřejmě jsem také fotografovala... přinesu i celý fotoseriál, nejdřív začneme kvítky... mám moc ráda právě luční květy, skromně a v pospolitosti prozařují krajinu... další fotečky jsem přidala k tomu seriálu


Jak vzniká nový Zdendův obraz

20. května 2010 v 12:43 | Vlasta Fišrová |  Inspirující texty a hudba
Mám velkou radost, jak se daří Zdendovi, mému manželovi, vytvářet obraz Ježíška s Josefem... můžu být u toho, jak se postavy vynořují... a je to nádhera.. pro dnešek tedy ukázka, co už je hotovo. Gratuluji, Zdendo! :-)

jezisek
  

Něžná přítomnost

16. května 2010 v 18:35 | Vlasta Fišrová |  Fotoobrazy
Našla jsem dnes v neděli, v Chomutově máme spoustu sakur a to se to fotí v tento čas...


Něžné hry

15. května 2010 v 22:37 | Vlasta Fišrová |  Olejomalby
Tento obraz jsem nedávno nechtěně odtud smazala, tak jej vkládám znovu, protože jej vnímám jako jeden z mých nejlepších... příští týden jej dám zarámovat a počítám s ním i na další výstavu nebo pro individuální prodej člověku, kterému bude tato energie tak příjemná, že zaplatí i nějaké ty korunky... cenu stanovuji individuálně, intuitivně podle toho, kdo projeví zájem, a jak to v tu chvíli cítím... dala jsem teď například výrazně menší cenu za obraz Fénixe, protože si přeji, aby si jej mohli dovolit i ti, kteří mají běžné příjmy, jako já. I když vždy, když se mi obraz povede (vnímám to tak), tak nějakou dobu je pro mě tak cenný, že si možný prodej ani nepřipouštím... ano, takhle to my, malíři máme, proto mnohdy nabízíme draho, že vlastně ani prodat nechceme :-) Naučila jsem se odpoutávat od mých obrazů už ze začátku, kdy jsem hned na ty první měla kupce... a vím, že jsou v dobrých rukou, že dělají radost, předávaj pozitivní vibrace do nich vložené někomu dalšímu... a to mě pak těší a motivuje k dalšímu konání...

neznehry

Předávám štafetový kolík

15. května 2010 v 18:14 | Vlasta Fišrová |  Další aktivity
Od blogerky Jaromily z její zahrady kouzel jsem dostala dárek... je to pomyslný štafetový kolík, díky němuž nahlédneme do krásných světů dalších lidí... co vše umíme vytvořit v tomto internetovém prostoru a s láskou se o to dělíme s podobně laděnými... jedná se o akci - zveřejni 10. fotografii ze svého počítače a něco o ní napiš. Jdu tedy do své složky, v níž mám už hodně podsložek :-) a vybírám tento obrázek:

chram
Je to jeden z kostelů, který se nachází v městečku Ipswich, kde jsme nedávno díky naší Páje strávili nezapomenutelné tři dny... mám moc ráda starou britskou architekturu a ráda se dívám na svět přes křišťál, který pak spolu s fotoaparátem vytvoří třeba takovouto fotografii. V souvislosti s britskými kostely jsem si také všimla, že je zde umějí využívat i pro vysloveně praktické a dobré účely jako je jídelna pro sociálně slabé či infocentrum. To se mi hodně zalíbilo... vždyť cestu k božství můžeme nalézat kdekoliv, není potřeba stavět k tomuto stavět zvláštní budovy... i modlitba se může odehrávat kdekoliv, kdykoliv a hlavně podle vlastního cítění a vnímání... jsem ráda za dnešní dobu, kdy nám nikdo nevnucuje jediné "správné" náboženství, jsme svobodní lidé, nacházíme svou vlastní spiritualitu, můžeme si vybrat čemu dát přednost, kam vložit svou energii...  ráda se takto rozhoduji a také pozoruji, jak vše funguje, kdy platí "co vložíš, to dostaneš". 
Štafetu předávám :


Radost z dalšího ocenění

15. května 2010 v 12:34 | Vlasta Fišrová |  O mně
Každého, kdo se věnuje svému koníčku s láskou a vytrvalostí, překonávajíc překážky,  potěší, když se mu dostane uznání za odvedenou práci i od dalších lidí... mě momentálně potěšilo, že jedna má fotografie byla vybrána do TOP výběru daného dne na kreativním serveru, kde denně přibývají  stovky nových řemeslných originálních výrobků... tady se můžete podívat na onen soubor vybraného zboží, které vlastnoručně vyrobily zejména ženy... ano, ženská kreativita je úžasná, zjišťuji to na internetu dnes a denně, kolik z nás dovede něco krásného vytvořit... souvisí to s naší vnímavostí, troufám si říci, a napojením na tvůrčí inspiraci z vyšších sfér... jen tak dále, milé ženy :-)

Dodávám tedy, že dnes jsem si na fleru objednala tento přívěsek, abych se jím ozdobila a fialovo purpurové světlo i takto šířila... :-)


Krása z Jezeří

9. května 2010 v 19:31 | Vlasta Fišrová |  Oblíbená místa
Máme tu v severních Čechách zámek, na jehož opravu se penízky někam zatoulaly... i tak je tu nádherně, kvetou tu právě tulipány a sedmikrásky, ptáčci zpívají, tráva se zelená a stromoví velikáni se pnou k nebesům... tady najdete další fotečky.


Krásná indiánská píseň

7. května 2010 v 16:47 | Vlasta Fišrová |  Inspirující texty a hudba
Podobný rituál pro Matku Zemi jsme dělali i na Borovici poblíž Českého ráje...


Na zahrádce to kvete a raduje se...

5. května 2010 v 20:35 | Vlasta Fišrová |  Fotoobrazy
Kvítečky z naší zahrádky, má kouzelná optická pomůcka a tvořivá nálada dokážou takovéto divy...

kviteckova

Druidův pampeliškový med

4. května 2010 v 20:42 | Vlasta Fišrová |  Inspirující texty a hudba
S láskou napsal a sdílí s námi kamarád Kulík :
Při nedávném setkání na Borovici se na louce rozvinula debata na téma pampeliškový med. Když jsem pak hleděl doma na žlutý kobereček v naší zahrádce, rozhodnutí vyzkoušet diskutované, na sebe nedalo dlouho čekat. Následný produkt mého snažení jsem rozdal po sousedech a kamarádech. Jejich kladné ohlasy mě přiměli se o celou anabázi podělit i s vámi.
Začalo to s košíčkem v ruce na louce při slunečním svitu v den úplňku. 400 úborů květů bylo dílem okamžiku. Květy se krátce opraly pod tekoucí vodou a vložily do hrnce. Zbývalo přidat 2 litry vody a 2 na kolečka nakrájené citrony. Aby med nezhořkl je třeba odstranit z citronu jadérka. Následovalo čtvrt hodinové povaření květů s vodou a citronem a ponechání do druhého dne vyluhovat. Druhý den jsem šťávičku procedil přes řídké plátno a přidal 2 kg cukru. Ten jsem volil přírodní zn. Druid (mj. nejen proto se výsledný produkt tak jmenuje). A vaříme, vaříme...no vlastně né příliš. Jen tak nechat probublávat. A míchat, a míchat, a míchat - fakt dlouhý čas - mě to trvalo 2 a 3/4 hodiny. Avšak za tu dobu do lektvaru přechází od zhotovitele spousta lásky. Toť jistě základní činitel, jež od sebe mnohé, leč v ostatních ingrediencích srovnatelné, medíky odlišuje. Připravit si malé sklenice je dobré již předem. Do nich zhoustlý, ještě dobře tekoucí med plníme, uzavřeme a nemusíme již sterilovat. Odzkoušeno při mazání na pečivo, jako sladidlo do čaje, lžičkou rovnou do úst...mňam. Výborné. Nechápu jak těm žlutým květům někdo může přezdívat plevel.
Převážnou zásobičku jsem porozdával a nezbývá než se pustit do dalších vaření. Objevily se i jinačí recepty, tak odzkouším a případným zájemcům poreferuji. Vhodný sběr pro květen 2010 se jeví dny květu - blíženci 15., 16. nebo váhy 24., 25. a samozřejmě následný úplněk. I kdyby se našel jen jediný zájemce o tento recept, splnil tento počin svůj úkol. A nezapomeňte míchat s láskou.

pampeliska

Pozitivně laděný projekt zvaný Tolk

1. května 2010 v 21:10 | Vlasta Fišrová |  Další aktivity
Objevila jsem kulturní projekt, který je zaměřen na prezentaci umělecké tvorby lidí z České republiky, Slovenska a zemí bývalého Sovětského svazu. Zaujala mě úroveň vystavených děl, pozitivní ladění, a tak jsem se ráda přidala do tak dobré společnosti... takto vypadá můj profil. Děkuji těm nadšencům, kteří Tolk bez nároku na honorář tvoří...


Kouzelné místo zvané Borovice

1. května 2010 v 15:26 | Vlasta Fišrová |  Oblíbená místa
Nedaleko Mnichova Hradiště, v sousedství Českého ráje, se ve vísce zvané Borovice nachází rekreační areály Lites a Seba. A tady se scházíme s přáteli v lůně nádherné přírody a sdílení, kdy každý ze sebe vydá to nejlepší a obratem dostává tolik... v lásce a hojnosti. Více najdete tady.

mandalaborovice