... Láska, svoboda, radost a tvořivost ...

Březen 2010

Jarní pohledy z okna

28. března 2010 v 20:41 | Vlasta Fišrová |  Fotoobrazy
Dala jsem si do okna žlutou primulku a ta mi to v práci společně s dopoledním sluníčkem krásně rozsvítila ... a pak se povedl záběr s křišťálem... jsou to fotografie pořízené mobilem.

primulka
okno

Dnešní Panenský Týnec

28. března 2010 v 19:18 | Vlasta Fišrová |  Oblíbená místa
Máme za sebou nádherný víkend, kdy jsme cestovali na Vysočinu, procházeli se kolem Pražského hradu a pak v Panenském Týnci... dnes přináším fotografie z tohoto nádherného místa, kde slunce tak zářilo a nebe i země se radovaly... spolu s lidmi, kteří sem přijeli načerpat energii. 

pan2
pan1
pan3
pan5
pan6

Setkání s Pannou Marií

25. března 2010 v 21:02 | Vlasta Fišrová |  O mně
Dnes se opět děly úžasné věci... nedá se to jednoduše popsat slovy, má to i svou návaznost na děje předchozí a jistě i budoucí... našla jsem Pannu Marii, její odkaz je stále živý... tato soška je z Květnova, kde je uschována nyní nevím, ale zjistím, setkám se s jedním člověkem, který mi byl poslán do cesty... a krásně jsme se spolu nasmáli. :-) On povídal svou verzi křesťanskou, já zas gnostickou... a svou láskou nás spojila právě Panna Marie. Nádhera. Děkuji.

madona

Společné putování karlštejnské...

23. března 2010 v 20:16 | Vlasta Fišrová |  Oblíbená místa
Měla jsem tu čest zúčastnit se akce, kdy jsme se dozvěděli mnohé zajímavé z utajené historie světa (gnoze) a poté vstoupili do kaplí karlštejnských... to vše společně s Hankou Blochovou, jejíž pozvání na tuto akci ke mě doputovalo ze stránek o geomantii. O tuto oblast se zajímám již nějaký čas a opět se mi potvrdilo, jak jsme vedeni... ke spolupráci, k pravdě a lásce... tady je snímek z kaple sv. Kateřiny, kde velmi dobrou energii dává Panna Marie s Ježíškem (drobná socha ve výklenku). Autorem fotografie je Zdenda, který tu byl se mnou, též zde krásně načerpal a pořídil i tyto fotografie. Poprvé jsme též vyzkoušeli fotografovat přes křišťál, který jsem vybrala v jednom obchůdku lemujícím cestu na hrad. Tady jsou celá fotoreportáž.

marie

Oceňme stromy za statečnost

20. března 2010 v 20:25 | Vlasta Fišrová |  Další aktivity
Tisíc let starý Oldřichův dub v Peruci, který dvakrát překonal požár způsobený člověkem, stopadesátiletý tisovec dvouřadý, který stojí uprostřed skládky v zamořené půdě jako poslední ze tří takových dřevin či neošetřovaná turecká líska z neudržovaného zámeckého parku v Korozlukách - to jsou příklady stromů, které přežívají v těžkých podmínkách... a dostali za to titul Strom hrdina. Jedná se o akci nadace Partnerství, kdy se každoročně vybírá Strom roku. Každý zaslaný hlas v podobě DMS i finance z dalších zdrojů pak přispívají konkrétním stromům a to na výsadbu nových či odbornou ochranu těch letitých. Více informací najdete na www.stromzivota.cz.

Shodou okolností jsme dnes při výletě do přírody našli několik čerstvých pařezů... pomodlila jsem se za duše těch stromů a pak jsme našli jiné, stále zelené, v jejichž listech se mi tak krásně dívalo do Světla... tady jsou nejnovější fotografie, z dnešního dne, kdy začalo jaro. Nová naděje...


Má výstava v Zenu potrvá až do 29.3.2010

20. března 2010 v 19:54 | Vlasta Fišrová |  Výstavy
Jsem ráda, že výstava ještě pokračuje... tady je fotoreportáž z ní a jedna fotečka pro ty, kteří sem ještě zavítají pro dobrou energii...


Ve znamení bílé...

18. března 2010 v 19:29 | Vlasta Fišrová |  Oblíbená místa
Přicházející jaro přináší vůni ... a těšení se na přírodu, v jejímž objetí spočineme... hledajíc jedno foto jsem teď našla snímek z Krásného dvora, anglického parku, kam rádi jezdíme za klidem a krásou... a tento bíle natřený templ mi připomíná teď i náš dům, po létech, kdy byl oprýskaný, jsme nedávno koupili a vsadili krásné bílé dveře... a vstup do domu je mnohem příjemnější a nadějnější... že i té zlaté a léčivé zelené bude dosti a posuneme se nejen my výše... děkuji za tento posun, za to, co je.

templ

O krásách i bolestech krajiny...

18. března 2010 v 18:44 | Vlasta Fišrová |  Další aktivity
Zajímá mě geomantie, už je léta jezdíme s manželem po různých energetických silných místech v Čechách... a teď jsem virtuálně doputovala na stránky party lidí, kteří pomáhají krajině společně, právě na takovýchto výletech. Při začtení se do stránek putujících jsem našla i povídání o Hněvíně, místě, které dobře znám... cituji autora článku Jiřího Škalouda:

Hněvín je jedním z těchto kopců - kloubů a jeho jméno se zdá být příznačným pro to, co by Země měla cítit k člověčímu zacházení se zdejší krajinou. Že tomu tak úplně není, říká cosi o neskonalé mateřské velkorysosti a lásce. Kopec Hněvín s hradem je dominantou Mostu. Kromě místních sem mnoho lidí nezavítá. Hrad je novodobou rekonstrukcí dávné stavby, je tu hvězdárna, restaurace a vyhlídková věž. Ani zprávy o zničené krajině, o dusivých mlhách, o průmyslu, o městě přestěhovaném do krabic paneláků a o kriminalitě a nezaměstnanosti na Mostecko mnoho turistů nepřilákají. Zavíráme oči a nechceme přijmout svůj díl zodpovědnosti za lidské konání. Necháváme jenom na místních obyvatelích, aby za nás za všechny napravovali škody a vraceli lásku i energii krajině, která nám všem tolik dala. A proto prosím, s každou rozsvícenou žárovkou, ujetým kilometrem a vyhozenou igelitkou pošlete jednu malinkou láskyplnou myšlenku i všem krajinám, které nám civilizační rozmařilost umožňují. A ještě líp, vydejte se na Hněvín, nebo na jiný místní kopec, a pohlédněte do kraje.

Cesta nám přináší štěstí...

13. března 2010 v 12:08 | Vlasta Fišrová |  Inspirující texty a hudba
Ukázka z filu Cesta bojovníka, skvělý film o tom, jak TO funguje... mystérium zvané Život... díky za tyto zkušenosti.


Jak se chystá taková výstava

11. března 2010 v 19:38 | Vlasta Fišrová |  Výstavy
Dnes jsme s kurátorkou Oblastního muzea Renatou Gubíkovou rozmístili mé fotografie v nádherném prostoru, kde v jedné části - velkém sále - společně vytvoříme výstavu. Moc se mi líbilo, jak Renata svým okem začala fotografie shromažďovat k sobě do tématických celků... dává tomu jasnou tvář, je to skvělá spolupráce. A tolik světců a madon tam bylo s námi... úžasné tvoření... jsem velmi vděčná, děkuji za tuto příležitost.

Ať jsou šťastny všechny bytosti

11. března 2010 v 19:23 | Vlasta Fišrová |  Inspirující texty a hudba
Krásné myšlenky z úst moudré a nádherné bytosti jménem Květa Fialová...no ano, teď mi dochází smysl jejího jména...můžu-li to tak říci, je k tomu předurčena.


Připravuji novou výstavu

10. března 2010 v 9:57 | Vlasta Fišrová |  Výstavy
Pracuji nyní na přípravě výstavy "Chomutov mýma očima", která se uskuteční v Oblastním muzeu v Chomutově od 9. 4. 2010. Mým záměrem je vnést současné světlo do prostor, kde je kumulována bolest předchozích generací, všichni ti trpící světci v sochařských dílech či obrazech z doby gotické... součástí sbírek muzea jsou také sošky krásných Madon s dítětem, které přinášely naději v kostelích dnes již neexistujících. Mnoho míst zde v severozápadních Čechách muselo ustoupit těžbě uhlí či vytvoření vojenského prostoru. Čtu teď velmi zajímavou knihu o malířích Kadaňska, kde jsou zachyceny osudy malířů této krajiny. Některé z nich shodou okolností nepostihl poválečný odsun německého obyvatelstva, odsunuty byly ale celé jejich rodiny... dnes již tady můžeme žít v klidu a míru, pokud si tedy nevytváříme další zdroje napětí. Ráda bych výstavou ukázala, že Chomutov je krásné místo k životu, fotoaparát tedy nečastěji směřuji ke stromům a vodním hladinám... na výstavě bude i několik fotografií, kde jsou zachyceny části originální chomutovské architektury. Té, kterou nám tu zanechali předchozí generace, a kterou současníci zvelebují... tady je obraz městského divadla, jak se mi ukázal v tajícím sněhu posledních dní...
Ráda bych poděkovala panu Stanislavu Dědovi, řediteli Oblastního muzea v Chomutově, že mi tuto autorskou výstavu umožnil uspořádat, paní Andree Loeblové, kurátorce, která se podílela na výběru fotografií, a Renatě Gubíkové, která v kurátorské práci pokračuje. Díky Renatě teď vím, že fotografie bude vhodné umístit do kliprámů, které mají v muzeu, a tak se i po finanční stránce dostávám na přijatelnou úroveň, kterou snese náš rodinný rozpočet. Děkuji tedy Zdendovi, mému manželovi, že se mnou má tu trpělivost... už u minulé výstavy mi takto pomohl a já jsem ráda, že mám tuto možnost svobodně představit tvorbu, o které se domnívám, že má co dát i ostatním lidem... snažím se vytvářet - s pomocí boží - pozitivní obraz světa. A vždy je třeba začít tam, kde žijeme, kde zanecháváme svou stopu... a spoluvytváříme to, co je.

Bytí s Martou

4. března 2010 v 19:38 | Vlasta Fišrová |  Inspirující texty a hudba
Opět jsem byla přivedena k Martě... božské světlo, které přináší, najdete na těchto stránkách, z nichž si dovolím ocitovat:

Nemůžu Ti nabídnout žádný koncept, kterého by jsi se mohl držet. Tyto koncepty se nacházejí pouze v představách mysli. Následuj impulsům které jsou Ti dány a jdi za poznáním pravdy. Jednoho dne zjistíš, že se nejedná o Tvůj život, ale o život Božského stvoření, nemající vlastní vůli. Když poznáš, kdo jsi, neklade se dále otázka co je správné či nesprávné, protože jednáš z Boží vůle. Jednáš jak jednáš protože jsi nástrojem Božím.

V odpověďi na otázku "jak správně žít a jednat v životě,
co pokládám za nejdůležitější."
- M.-

Slunce na obloze i v duši

3. března 2010 v 10:40 | Vlasta Fišrová |  Fotoobrazy
Včerejší nádherný sluneční svit zaznamenal i můj foťáček v mobilu...