... Láska, svoboda, radost a tvořivost ...

Prosinec 2008

Hvězdička jasná...

31. prosince 2008 v 12:40 | Vlasta Fišrová |  Další aktivity
Při mé cestě k sebepoznání jsem se potkala se skvělými lidmi z Humanity´s team, což je sdružení založené na myšlenkách kníhy Hovory s Bohem od N. D. Walsche. Společně se čas od času setkáváme a tvoříme... taky si hodně hrajeme jako malé děti. :-) A každé takové setkání nás v něčem posílí a inspiruje... na mikulášském setkání se toho opět hodně dělo, scházejí se totiž lidé, kteří si mají co předat, aniž by to dopředu nějak plánovali - tady mi přichází na mysl, že se při takových setkání v kruhu děje něco obdobného jako při rodinných konstelacích... je v tom něco až mystického... a to já ráda :-). Společně jsme také vytvořili toto PF.


Stříbrný koberec

19. prosince 2008 v 6:29 | Vlasta Fišrová |  Další aktivity
Dnes mi udělala radost paní Jitka Stošická z Pozitivních novin, když mi poslala mou fotografii doplněnou krásnou básničkou... a připomněla mi tu chvíli, kdy jsem v mrazu 15-20 stupňů pod nulou běhala s foťáčkem za humny v Korouhvi - to je vesnice ve východních Čechách, kousek od Vysočiny, a byla jsem překvapená, že foťáčku mráz nevadí, ani mě to nevadilo, protože bylo nádherně třpytivo...V přílivu nebeské lásky

13. prosince 2008 v 12:02 | Vlasta Fišrová |  Olejomalby
Děkuji Josefovi, že mi opět dodal sebedůvěry, když jsme o obrazu a jeho energiích mluvili... krásný den všem bytostem.

Universum

11. prosince 2008 v 11:58 | Vlasta Fišrová |  Fotoobrazy

Mám radost, když mé fotografie vzbuzují v lidech emoce či dokonce takovéto prožitky:

Hledíc do hvězdné oblohy v pozdní hodinu,
v meditaci plné lásky ponořen,
zahlédl jsem náhle své smrti vidinu
a zůstal němě její pravdou zasažen:
vidět, jak krásně život jde jí přerušit
s úsměvem půvabným jak nejkrásnější z žen,
děs schvátil mě z poznání, že může zlomit
mě tím, čemu vzdorovat nejsem připraven.

To mi napsala jedna duše spřízněná a jiná mi dnes tuto fotografii a s ní i text připomněla. Děkuji duše spřízněné... společně dokážeme mnohé...

Kvetoucí láska

4. prosince 2008 v 18:59 | Vlasta Fišrová |  Olejomalby

Spřízněni tvorbou - léčíme se vzájemně

4. prosince 2008 v 13:19 | Vlasta Fišrová |  Andělské příběhy
Nedávno jsem v chomutovských ulicích na plakátovacích plochách nacházela půvabnou grafiku, na které byla ztvárněna tajuplná vilka mezi stromy v zahradě. Tento obrázek uváděl knížku Babú, kterou napsal Vilém od jezera. Říkala jsem si, že to bude asi místní autor (v tom jsem se nemýlila) a tušila spřízněné energie... jen jsem se tenkrát nepodívala na net, na adresu: www.vilemodjezera.cz nebo do Knihkupectví DDD, kde knížku prodávají... až jsem se Vilémem potkala osobně. Sice to neměl zrovna napsáno na čele, že je to ten Vilém, ale informace se ke mě dostala, a to od pohádkové babičky, se kterou jsem seděla u stolku ve zmíněném knihkupectví při autogramiádě a představovaly jsme naše knížky. Takže pak už jsem se podívala, cože ta zvláštní knížečka obsahuje (z plakátku to nebylo zřejmé) a rázem se ocitla doma Vilém totiž popisuje svojí životní cestu léčitele-čaroděje, kdy přes životní překážky a bolest začal docházet k poznání, jak to tady na Zemi funguje... proč nás potkávají nemoci, a jak nemoci a bolest odcházejí, když přijdeme na jejich duchovní příčinu. Vše má totiž svůj smysl, nic nás nepotkává jen tak bez důvodu. Nemoci si totiž způsobujeme svými negativními myšlenkami a zajímavé je, že se dá vypozorovat, jak se které myšlenky či naše konkrétní problémy konkrétně projevují v určitých nemocech. A protože je Vilém veden snahou pomáhat lidem, tak své poznatky sepsal do čtivé knížky, vyzdobené půvabnými ilustracemi. Vše další o knížce najdete na jeho stránkách.
Já jsem moc ráda, že jsem potkala ve městě, kde žiji, takového člověka, který nabízí tak důležité informace... protože kolem nás je spousta balastu, zbytečných reklam, nepravdy a klamu... naštěstí si dnes čím dál víc lidí uvědomuje, že mnohé je "jinak", že to, co se děje, není v souladu s naším přesvědčením, není to v souladu s našimi ideály a přáním našich srdcí... a svět je takový, jaký si jej tvoříme. V to věřím a na tom pracuji. Abych i já s pomocí Boží svým malým dílkem přispěla k tomu, aby svět byl lepší. Jsem moc ráda, že potkávám stále více podobných lidí a že si vzájemnou podporou a povzbuzením pomáháme. Léčíme se vzájemně, protože uzdravováním sebe samého to začíná... s láskou a vděčností za pomoc zhůry
Vlasta od jezírka

Pražské hlavy

3. prosince 2008 v 19:07 | Vlasta Fišrová |  Oblíbená místa
Mezi má nejoblíbenější místa patří Praha, město požehnané... ráda chodím tam, kde to dýchá atmosférou až mystickou ... jedním z nich je Karlův most. Následující fotografii jsem pořídila z nábřeží, kdy jsem najednou viděla tu podobnost... i když ti světci jsou poněkud výš, tak jsou to v podstatě stejné hlavy :-)


Spojení nebes se zemí

2. prosince 2008 v 19:21 | Vlasta Fišrová |  Olejomalby

Chomutovská autogramiáda knížečky To světlo

2. prosince 2008 v 8:01 | Vlasta Fišrová |  Další aktivity
Přidala jsem se k několika místním autorům, kteří již měli domluvenou autogramiádu v knihkupectví DDD v Chomutově, a tak jsem si v pátek 28. 11. užila chvilku "slávy" při představení knížečky - má jí v rukou Zdeněk Hejna, dlouholetý ředitel okresní knihovny a podporovatel regionální literární tvorby. Mé poděkování patří také Janě Dostálové, majitelce knihkupectví, za její vstřícnost a podporu. Na knížkách poezie, navíc duchovní, se vydělávat nedá, to ale naštěstí není překážkou a tak má knížečka To světlo své místo na pultech tohoto velmi příjemného obchodu, kam chomutováci rádi chodí pro voňavé knížky i pro bylinky od pana Rotha.
Už jako mladá dívčina jsem po ukončení školy chtěla pracovat v knihovně, což se mi tenkrát nepodařilo. Šla jsem cestou jinou a knížky jsem přitom nikdy neopustila. Že budu jednou knížky ilustrovat jsem nejspíš netušila... v současné době totiž vzniká další kniha s mými ilustracemi (fotografiemi), takže můžu mluvit v množném čísle. Prostě a jednoduše jsem si začala zhmotňovat svá přání... proto se taky na fotografii usmívám (ta ve světle modrém).