... Láska, svoboda, radost a tvořivost ...

Září 2008

Obrazy, které již našly své příjemce

6. září 2008 v 16:06 | Vlasta Fišrová |  Olejomalby
S mým malováním je to tak, že obrazy, které nejdříve tvořím pro vlastní radost, nacházejí po čase konkrétní příjemce. Lidi, jimž dělá energie těchto obrazů tak dobře, že je chtějí mít ve svém domově. A to je pro mě obrovské vyznamenání... že tato tvorba má smysl. Jako první jsem prodala obraz Hřej, Slunce, hřej a Lekníny. Následovalo několik dalších... zveřejňuji tři ukázky a to mých nejoblíbenějších motivů - Slunce, Andělé a Stromy. Obrazy prodávám zarámované v jednoduchém rámu a za cenu dohodnutou.

Nové kouzelné sklíčko

6. září 2008 v 15:11 | Vlasta Fišrová |  Fotoobrazy
Poté, co se mé zlaté sklíčko kamsi zatoulalo, jsem požádala mého průvodce životem, manžela Zdendu, o vytvoření sklíčka čirého, které mi umožní opět nahlédnout na svět kolem nás trochu jinak. A podařilo se mi toto:

Kouzlení s Ivou

3. září 2008 v 20:13 | Vlasta Fišrová |  Fotoobrazy
Tak se mi opět podařilo kouzlit s fotoaparátem, kdy milou průvodkyní mi tentokrát byla má sestra Iva. Pozvala mě na výlet do Božího daru a opravdu jsme byly obdarovávány... na cestě parkem v Ostrově nad Ohří, kde jsme udělaly první zastávku, nádherně svítilo Slunce a třpytila se voda v nejrůznějších podobách...
Iva je na dobré cestě, klenou se nad ní nebesa, zelenají se stromy a ona se svobodně rozhoduje kudy a kam půjde. A to je v životě úžasné, když najdeme svojí svobodu...

Když anděl potká anděla

1. září 2008 v 16:02 | Vlasta Fišrová |  Andělské příběhy
Když anděl potká anděla mnoho hluku se nedělá, tichounce spletou perutě, beze slov řeknou miluju tě... zpívá Michal Čagánek. A já jsem moc vděčná za setkání s lidmi, u nichž cítím jejich andělskou stránku, máme jí tedy všichni, všichni jsme andělé, jen jsme tuto svojí podstatu jaksi skryli pod nejrůznější nánosy ... a když to, co není naší Duši vlastní, dáme pryč, tak se anděl v nás projeví... mám na to poslední dobou štěstí, že potkávám tady na Zemi opravdové anděly, mají krásné oči, září úsměvem a je mi s nimi nádherně :-) Často jsou to děti, dnes přicházejí na svět úžasné děti, některým se říká i křišťálové, všimněte si, jak mají čisté dušičky... a občas potkáme i nějakého toho dospěláka tohoto druhu.
Jsou mezi námi i takoví lidé, kteří dovedou zprostředkovávat andělské energie z jemnohmotných sfér, přenášet je do hmoty, a to třeba malováním. Je mi ctí, že mě jedna taková malířka, jmenuje se Marie Náprstková, pozvala do svého ateliéru plného andělů... když jsem tam vstoupila, tak jsem zůstala tiše stát u dveří. Ono to totiž není jen tak vstoupit do takového Chrámu... opravdu jsem to tak cítila, mnohem intenzivněji než když vstoupím třeba do kostela. Toto bylo pro mě silnější, ty obrazy totiž tak zářily... takovým jemným světlem, těžko se to popisuje, to je k procítění... a pro mě též k obdivu, že Marie dovedla vytvořit onu galerii vlastníma rukama, věnovala tomu spoustu práce, a proměnila tak místnosti, které dříve sloužily jako kočárkárna a další sklepní prostory v jednom panelovém domě, v učiněný Chrám lásky, kde jsem prožila něco opravdu nádherného... a tímto Marii a jejím andělům děkuji.
Tady si můžete prohlédnout prezentaci andělských obrazů i s nádhernou hudbou:
Také maluji a vím, že ke mě přicházejí určité energie, nedovedu přesně říci, odkud je čerpám, zpívám si u malování třeba "Lásko, Bože, Lásko... " anebo "Jsi můj pán... " to je také krásná melodie. Může pak vzniknout obraz, který přináší lidem dobré energie a informace pro jejich Duše. To je naše poslání, teď myslím nás tří, Michala, Marie a mě, samozřejmě nejen nás, jen prostě pro tuto chvíli jsem z nás vytvořila takovou trojici.
<![CDATA[//><!]]>

Básnická sbírka To světlo - spolupráce s Michalem Čagánkem

1. září 2008 v 14:51 | Vlasta Fišrová
Splnilo se mi jedno z mých přání a to, aby mé fotografie ilustrovaly básnickou sbírku, která slovy vyjadřuje to, co se mi čas od času podaří zachytit obrazem. Ty básně jsou ještě lepší než jsem doufala... napsal je Michal Čagánek a já zde otiskuji jednu z nich, kterou mám moc ráda. Knížečku vydáme v edici SamiZdatní a těšíme se, až jí budeme držet v rukou... a předávat jí našim přátelům a dalším lidem, abychom rozdávali to krásné, co sami nacházíme. Oba jsme takoví "blázni", kteří tvoří z velké radosti z Bytí. A protože žijeme ve hmotě, kde si sami musíme lecos platit, tak nabídneme knížku i k prodeji. Po kladném přijetí mých fotografií v nakladatelství Maitrea věřím, že i toto se podaří a že vložené korunky se nám vrátí zpět. Mám to tak i s obrazy, že se objevují kupci ... prostě když konáme v Božím plánu, tak je i odměněno, abychom v tom mohli pokračovat.
Je psáno
Co jiného je poezie než meditace?
Hluboké ponoření do sebe sama
do srdce vesmíru
ty slyšís jeho tep a smát se nepřestáváš
protože víš, že tepe pro Tebe
Ty sám, že jsi láska
když ostatním jí dáváš
že nemůžeš dát víc než sebe sama
své ano
hluboký souhlas
se vším, co je
psáno
v knize Života
Více o Michalu Čagánkovi, i ukázky z jeho tvorby najdete zde: http://www.michalcaganek.wz.cz/ <![CDATA[//><!]]>

Výjimečnost a jedinečnost - Straptom, Cesty duší

1. září 2008 v 14:39 | Vlasta Fišrová |  Inspirující texty a hudba
Můj kamarád Straptom napsal úžasný text, který si zde dovoluji přetisknout. Jinak Straptom je adminem stránek Cesty duší, kde jsem mnohé načerpala a chodím se tam moc ráda osvěžovat nádhernou energií...
Ač jsi prostitut nebo král, jsi výjimečný.
Ač máš obě nohy zdravé nebo jsi mrzák, jsi výjimečný.
Na světě není stejného člověka, jakým jsi ty. A proto jsi výjimečný a jedinečný.
Slyšíš to? Na světě NENÍ nikdo jako jsi ty!

A i když se ti zdá, že jsi jen kapkou v moři - jedním z mnoha - bez tebe by nebyl svět úplný.
Jsi jedinečná bytost zrozená do tohoto světa, která do něj zapadá jako ozubené kolečko do stroje. Patříš sem, i když ti občas připadá, že tomu tak není.
Tvým úkolem je žít. Být součástí Celku.
Nemusíš vystavět dvacet kostelů, abys byl výjimečný. Ani nemusíš vést lid proti tyranovi, abys byl výjimečný. Ty už JSI výjimečný. Jen tím, že Jsi.

Nezneužívej své výjimečnosti a nikomu ji nevnucuj, ale také se nepodceňuj. Nejsi lepší nebo horší než ostatní; jsi jen jiný. Jinak Dokonalý. Jinak výjimečný. Ale navzdory své jedinečnosti se neodděluj od ostatních a měj neustále na paměti, že jsi součástí Celku.

Využij své osobitosti pro dobro ostatních. Zachováš-li se tak, jak by se zachovala Láska, kdyby stála na tvém místě, ucítíš krásný pocit "Ano, tohle jsem Já." Stačí jen úsměv, někomu pomoci, někoho pohladit, někoho vyslechnout...

Teď vstaň, výjimečná bytosti tohoto světa, a jdi šířit lásku ostatním. Čím více jí budeš rozdávat, tím více jí dostaneš zpět...