... Láska, svoboda, radost a tvořivost ...

Červenec 2008

Nejnovější andělské setkání

30. července 2008 v 12:16 | Vlasta Fišrová
Poslední dobou se mi dějí úžasné věci... inu, jak tak sbíráme životní zkušenosti, tak přichází pomalu a jistě poznání něčeho posvátného, co našimi životy prostupuje a s láskou nás vede... usmyslela jsem si třeba dneska, že pozvu na mojí výstavu Doteky křídel andělských jednoho muže, mého bývalého šéfa, který už mě před pár lety zaujal svým postojem k životu, krásným úsměvem a velmi příjemnou sebejistou ... a okolnosti tomu přály, že jsem se před chvílí ocitla v jeho manažerské pracovně, kdy on měl zrovna neplánovanou chvíli volna, takže jsme si mohli uvolněně popovídat. Bylo to moc milé, když jsme se podělili o své pocity a zážitky, mluvila jsem tedy hlavně já, protože on se ptal a hned mi i říkal, jak vnímá moje myšlenky. Takovéto vzájemné předávání, kdy oba aktéři hry cosi vědí a nemusejí si tedy vzájemně vysvětlovat to podstatné, je úžasně naplňující pro obě strany. Režisér pak může být spokojen, dal dohromady tým, který tvoří v součinnosti s vyšším vedením, no a herci jsou též se svými party moc spokojeni. Odnesla jsem si z tohoto dějství několik dobře míněných rad a také jsme přitom vzpomněli na dalšího anděla, ano, všichni jsme andělé a v tého hře zase byli tři, jak v předchozím příběhu. Dokonce jsme se i shodli v tom, kdy za třetím andělem, kterého je třeba povzbudit, zajít. Nebylo to hned, jak jsem pravila, jen o něco později, kdy mi pak sám anděl třetí šel vstříc, takže i toto klaplo bezvadně.
Zdravím tímto všechny anděly... a pro ty lidičky, kteří to ještě nevědí, mám jednu radu. Všímejte si dobře, co se kolem Vás děje, jaké potkáváte lidi, jaká dostáváte znamení... a když se naučíte tato božská znamení vnímat, začnete se řídit radami, které k Vám přicházejí třeba v podobě intuice, vnitřního hlasu či přímo andělských poslů v podobě člověka, začne se Vám dařit, život je najednou plný radosti a naplnění ... toho poznání přeji ze srdce všem. Takto jsme byli stvořeni, abychom se radovali, milovali a žili v míru...

Vítám tě, světlo vesmíru

30. července 2008 v 7:48 | Vlasta Fišrová
Pro dnešní den přináším obrázek, který ke mě opakovaně přiletěl...
Andělská kamarádka BoFi, která jej zprostředkovala lidem z Nové Země, kde ráda pobývám, k němu píše: Opakujte si tato slova, prociťujte jejich energii a začněte vidět slunce i tam, kde ho jiní nevidí. Rozjasníte své srdce, tím i svou tvář - ostatní přijde samo...

Jsme velcí tvůrci

27. července 2008 v 22:34 | Vlasta Fišrová
"Musíme ctít vodu, vnímat ji s láskou a vděčností, a dostane se nám pozitivních vibrací a pozitivní změny. Pak se změní voda, změníte se vy, změním se já. Protože vy i já jsme voda,"
řekl Masaru Emoto, kterému se podařilo vyfotografovat nádherné krystaly vody. Tato voda přitom přijala pozitivní myšlenky, zejména pak slova láska a vděčnost… naše myšlenky opravdu tvoří a jak myslíme, tak ovlivňujeme celou tuto planetu. Sáhněme si všichni do svědomí na co a jak myslíme, co vlastně tvoříme… a pak neplakejme, že vidíme kolem sebe tolik zhmotněného zla. To vše vytvořily naše myšlenky.

Tajuplné světy

27. července 2008 v 21:32 | Vlasta Fišrová
Nejdříve jsem o tajuplných světech jen četla a pak jsem je začala objevovat pomocí fotoaparátu...
Vesmír máme někdy doslova nadosah a pak tu všude kolem nás jsou andělé... dotýkají se nás svými křídly, stojí o naší pozornost, tak se zklidněme, ať je uslyšíme...
Co je nahoře, je i dole, stačí se lépe dívat...
Taková vodní hladina, ta přináší spoustu obrazů, které tvoří stromy, vánek a navíc ještě třeba i neviditelné síly...

Výstava Doteky křídel andělských

27. července 2008 v 20:40 | Vlasta Fišrová
Radostné očekávání i nějaká ta tréma předchází výstavě, kterou teď chystám. Prostor mi byl zapůjčen úctyhodný, je to kostel sv. Ignáce v Chomutově, dnes využívaný pro kulturní účely. Dřívější bohoslužby jsou už minulostí, přesto tu duchovnost stále je, dnes v poněkud jiné formě. Má duchovnost vychází z úcty k přírodě a nebesům... s pomocí fotoaparátu s kouzelným sklídčkem či prostřednictvím olejových barev se snažím zachytit to, co mě oslovuje a co má nějaký přesah. Pomáhají mi přitom andělé, ano, opravdu tu s námi jsou.
Fotografie i obrazy už nacházejí své zájemce, kteří si je pro radost či dokonce pro energetické posílení pořizují do svých domovů či pracoven. Jsem moc ráda, že moje tvorba nachází uplatnění a doufám, že si jí lidé najdou i v tomto prostoru. I když otevírací doba tohoto kulturního stánku je omezená.
Začíná se 7. 8. 2008 v 16,00 hodin vernisáží a poté je kostel otevřen vždy v út a čt: 10 - 11 hod. a 16 - 17, v So: 10 - 12, v Ne 14 - 16 hod. V ostatní obvyklou otevírací dobu (9,00 - 17,00 hod.) je třeba požádat o otevření kostela v galerii Lurago (projít atriem SKKS, vedle literární kavárny).